کد خبر: 4256

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵

تخلیه سوخت هواپیما یا Fuel Jettison (+ویدیو)

 کَن نیوز | آموزش و منابع انسانی | خالی کردن سوخت قابل استفاده هواپیما در پرواز هنگام وضعیت اضطراری برای کاهش وزن هواپیما در هنگام نشستن و انجام نشستن بیخطر پرواز که توسط خلبان عامدا” انجام میشود. این تخلیه سوخت نبایستی بر روی شهرها و رودخانه ها و یا مناطقی که رعد و برق وجود […]

 کَن نیوز | آموزش و منابع انسانی | خالی کردن سوخت قابل استفاده هواپیما در پرواز هنگام وضعیت اضطراری برای کاهش وزن هواپیما در هنگام نشستن و انجام نشستن بیخطر پرواز که توسط خلبان عامدا” انجام میشود.
این تخلیه سوخت نبایستی بر روی شهرها و رودخانه ها و یا مناطقی که رعد و برق وجود دارد انجام شود و در ارتفاع بیش از ۶۰۰۰ پا ( ۱۸۰۰ متر ) باید صورت گیرد.
هواپیماهای دیگر از این پرواز باید جدا و دور باشند و پشت سر این پرواز قرار نگیرند و جدایی طولی حداقل ۱۰ ناتیکال مایل را داشته باشند و در صورت انجام جدایی عمودی( vertical separation) حداقل ۱۵ دقیقه ( ۵۰ مایل ) فاصله و ۱۰۰۰ پا بالا تر و یا ۳۰۰۰ پا پایین تر از هواپیمایی که تخلیه سوخت انجام میدهند قرار داشته باشند.

هنگام تخلیه سوخت در صورت انجام سکوت رادیویی بایستی زمان اتمام آن با مراقبت پرواز توافق شود و همچنین گروه پروازی بصورت مانیتور روی فرکانس باقی بماند.

منبع: آکسفورد ATPL

در این ویدیو عملیات Fuel Dumping یا Fuel Jettison هواپیماهای مختلف مانند بوئینگ ۷۴۷ یا ۷۷۷ را میتوانید مشاهده بفرمایید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.