کد خبر: 4246

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲, ۱۳۹۵

PAPI یا Precision Approach Path Indicator (+ویدیو)

کَن نیوز | آموزش و منابع انسانی | لحظه فرود همیشه برای همه ماها جذاب بوده و البته دلهره آور. یکی از نقاط بحرانی پرواز، فرود میباشد. در عمل فرود هواپیما، خلبان از سیستم های بسیاری کمک میگیرد که یکی از این سیستم ها، سیستم Lighting میباشد. PAPI یا Precision Approach Path Indicator چراغهایی هستند […]

کَن نیوز | آموزش و منابع انسانی | لحظه فرود همیشه برای همه ماها جذاب بوده و البته دلهره آور. یکی از نقاط بحرانی پرواز، فرود میباشد. در عمل فرود هواپیما، خلبان از سیستم های بسیاری کمک میگیرد که یکی از این سیستم ها، سیستم Lighting میباشد.

PAPI یا Precision Approach Path Indicator چراغهایی هستند که به خلبان شیب صحیح زاویه فرود را نمایش میدهند.

این چراغ ها به وسیله ترکیب نوری که ایجاد می کنند زاویه صحیح فرود را به خلبان نشان می دهند. یعنی اگر خلبان دویونیت نزدیک به باند را قرمز و دو یونیت دورتر را سفید ببیند متوجه درستی زاویه فرود می شود. اگرتعداد چراغ های قرمز بیشتر بود خلبان پایین تر از زاویه فرود و اگر تعداد یونیت های سفید بیشتر بود خلبان بالاتر از زاویه فرود می باشد.

در ویدیویی که مشاهده میفرمایید دو چراغ سفید و دو چراغ قرمز (در دوطرف باند) در لحظه فرود هواپیما روشن شده که نشان از صحیح بودن زاویه فرود دارد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.