کد خبر: 4775

تاریخ انتشار: خرداد ۳, ۱۳۹۵

خانواده قربانیان هواپیمای مالزیایی، از روسیه و رییس جمهور این کشور شکایت کردند

کن نیوز|اخبار سوانح هوایی خانواده های قربانیان هواپیمای مالزی ایرلاین ساقط شده در اوکراین از روسیه و رییس جمهور این کشور شکایت کردند. به گزارش کن نیوز به نقل از یورونیوز، در ماه ژوئیه سال دوهزار و چهارده هواپیمای خطوط مالزی ایرلاین که از آمستردام به سوی کوالالامپور حرکت می کرد در شرق اوکراین هدف قرار […]

۱۴۰۷۱۹۲۰۵۲۰۶-۰۹-mh17-0719-horizontal-large-galleryکن نیوز|اخبار سوانح هوایی
خانواده های قربانیان هواپیمای مالزی ایرلاین ساقط شده در اوکراین از روسیه و رییس جمهور این کشور شکایت کردند.
به گزارش کن نیوز به نقل از یورونیوز، در ماه ژوئیه سال دوهزار و چهارده هواپیمای خطوط مالزی ایرلاین که از آمستردام به سوی کوالالامپور حرکت می کرد در شرق اوکراین هدف قرار گرفت. از دویست و نود و هشت سرنشین و خدمه این پرواز هیچ کس زنده نماند. حدود دو سال پس از این حادثه خانواده شماری از قربانیان از روسیه و ولادیمیر پوتین رییس جمهور این کشور شکایت کردند. خانواده قربانیان روسیه و پوتین را مسئول این حادثه می دانند. روسیه همواره تلاش کرده است نقش خود را در این حادثه پنهان کند.
خانواده سی و سه تن از قربانیان استرالیایی، نیوزلندی و مالزیایی توسط یک دفتر حقوقی استرالیایی شکایت خود را به دادگاه حقوق بشر اروپا ارائه داده اند. آنها تقاضای بیش از شش و نیم میلیون یورو غرامت برای هریک از قربانیان کرده اند.
طبق جمع بندی تحقیقات بین المللی در مورد این حادثه که سال گذشته صورت گرفت هواپیما با استفاده از یک موشک زمین به هوای ساخت روسیه هدف قرار گرفت. روسیه همواره این اتهام را رد کرده است.

انتهای خبر/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

برچسب ها : ,
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • m.a.rahnama

  تاریخ : ۵ - خرداد - ۱۳۹۵

  0 - 0

  روسیه همواره تلاش کرده است نقش خود را در این حادثه پنهان کند. ????
  شما یقین دارید این موشک ساخت روسیه که ارتش اوکراین هم از آن استفاده میکند از لانچر روسی شلیک شده است؟
  طی تحقیقات انجام شده به این نتیجه حاصل شده که موشک از جایی در خاک اوکراین شلیک شده و ارتش اوکراین هم اعتراف کرده که مخالفان دولت اوکراین و انقلابیون روس تبار به این موشک مجهز نیستند
  این احتمال به حقیقت نزدیک تر است که در همان روز با اختلاف چند ساعتی هواپیمای پوتین از همان مسیر عبور میکرده و ارتش اوکراین به اشتباه هواپیمای مالزی رو مورد هدف قرار داده است .

  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.