کد خبر: 4761

تاریخ انتشار: خرداد ۳, ۱۳۹۵

رئیس جمهور مصر: برای یافتن جبعه های سیاه هواپیمای سرنگون شده از زیردریایی استفاده می کنیم

کن نیوز|اخبار سوانح هوایی رئیس جمهور مصر در خصوص سرنگونی هواپیمای MS804 مصر در دریای مدیترانه،گفت: تا کنون تمامی فرضیه ها محتمل است و هیچ فرضیه ای بر دیگر فرضیه ها ترجیح ندارد. به گزارش کن نیوز به نقل از صداسیما، عبدالفتاح السیسی گفت: مصر از زیردریایی برای یافتن جعبه های سیاه هواپیما استفاده می […]

کن نیوز|اخبار سوانح هوایی

search-for-black-box رئیس جمهور مصر در خصوص سرنگونی هواپیمای MS804 مصر در دریای مدیترانه،گفت: تا کنون تمامی فرضیه ها محتمل است و هیچ فرضیه ای بر دیگر فرضیه ها ترجیح ندارد.
به گزارش کن نیوز به نقل از صداسیما، عبدالفتاح السیسی گفت: مصر از زیردریایی برای یافتن جعبه های سیاه هواپیما استفاده می کند.
بعد از آنکه برخی قطعات هواپیمای مصری سرنگون شده و برخی وسائل مسافران این هواپیما در دریایی مدیترانه پیدا شد همچنان جستجوها برای پیدا کردن دو جعبه سیاه هواپیما و جنازه قربانیان ادامه دارد.
از آنجا که دلایل به دست آمده حاکی از آن است که برای هواپیمای MS804یک حادثه ناگهانی رخ داده است فرضیه های احتمالی متعددی درباره علت سقوط این هواپیما مطرح شده است. این درحالی است که مسئولان مصری هشدار داده اند برای پی بردن به علت حادثه هنوز زود است.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در اولین سخنان خود درباره سرنگونی این هواپیما گفت مشخص کردن علت این حادثه ممکن است زمان زیادی ببرد. وی تمامی فرضیه ها را محتمل دانست و گفت: در میان فرضیه هایی که وجود دارد در حال حاضر ما نمی توانیم یک فرضیه مشخص را با اطمینان برگزینیم. هم اکنون تمامی فرضیه ها، محتمل است.
مطالبی که پایگاه های متخصص در زمینه هواپیمایی منتشر کرده اند اعلام کرده اند سیستم هشداردهی دستگاه های دودیاب دقایقی قبل از آنکه تماس ها با این هواپیما قطع شود در سرویس های بهداشتی و دستگاه های الکترونیکی شروع به کار کرده بودند.
گروه های جستجو کننده زمان کمی برای یافتن جعبه های سیاه این هواپیما دارند. کارشناسان تاکید کرده اند که دو جعبه سیاه هواپیما تنها چهار یا پنج هفته می توانند سیگنال بفرستند زیرا شارژ باطری آنها پایان می پذیرد. این مساله باعث شده است که نیروی دریایی فرانسه اقدام به اعزام قایق های گشت زنی به محل سقوط هواپیما کند تا شاید سیگنال های صادر شده از این دو جعبه سیاه را بیابد.
مقامات مصری نیز با همین هدف یک زیردریایی به محل سقوط هواپیما اعزام کرده اند.
عبدالفتاح السیسی گفت: وزارت نفت زیردریایی دارد که می تواند تا عمق سه هزار متری دریا پایین برود. این زیردریایی امروز به سمت منطقه سقوط هواپیما حرکت می کند. ما بسیار تلاش می کنیم تا دو جبعه سیاه هواپیما را بیابیم.
تحقیقات در فرودگاه شارل دوگل فرانسه نیز که هواپیمای مصری از آنجا برخاسته است انجام می شود. کارشناسان هوایی فرانسه شروع به بازجویی از تمامی کارکنانی که به نوعی با این پرواز ارتباط داشته اند کرده اند. همچنین در مورد سرنشینان و کارکنان هواپیمای سرنگون شده نیز تحقیق صورت می گیرد تا مشخص شود آیا کسی از میان آنها پیشینه کیفری داشته است و از این طریق شاید نقاط تاریک این پرونده مشخص شود.
انتهای خبر/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.