کد خبر: 4727

تاریخ انتشار: خرداد ۱, ۱۳۹۵

در سقوط بمب‌افکن ب۵۲ آمریکا در گوام؛ همه سرنشینان نجات یافتند

کن نیوز|اخبار سوانح هوایی یک فروند بمب‌افکن ب۵۲ نیروی هوایی ارتش ایالات متحده روز پنجشنبه به محض برخاستن از باند یک فرودگاه نظامی در گوام دچار سانحه شد و سقوط کرد؛ اما همه هفت سرنشین آن نجات یافتند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این هواپیما ساعت ۸ و سی دقیقه صبح به وقت محلی، هنگام برخاستن […]

۰۸۱۱۱۳-F-6911G-128کن نیوز|اخبار سوانح هوایی
یک فروند بمب‌افکن ب۵۲ نیروی هوایی ارتش ایالات متحده روز پنجشنبه به محض برخاستن از باند یک فرودگاه نظامی در گوام دچار سانحه شد و سقوط کرد؛ اما همه هفت سرنشین آن نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این هواپیما ساعت ۸ و سی دقیقه صبح به وقت محلی، هنگام برخاستن از پایگاه هوایی آندرسون در این جزیره واقع در غرب اقیانوس آرام دچار آتش سوزی شد و به روی باند فرودگاه سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، داگلاس کاکس از فرماندهان نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت “به دلیل حضور ذهن و سرعت عمل تیم پرواز در آن شرایط اضطراری، آنها نه تنها جان خود را نجات دادند، بلکه از وقوع یک فاجعه بزرگتر جلوگیری کردند.”

تحقیقات برای پی بردن به علت سانحه ادامه دارد. اما ارتش ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد که مهمات هواپیما غیرفعال بوده و از این رو خطری مردم مناطق اطراف پایگاه را تهدید نمی‌کند.

بمب افکن ب۵۲ قابلیت حمل سلاح هسته‌ای و بمب‌های متعارف با دقت بالا را دارد.
انتهای خبر/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.