کد خبر: 4663

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۵

چین در فناوری هواپیماهای بدون سرنشنین تجاری پیشتاز است(+ویدئو)

کن نیوز|علمی پژوهشی و تولید  در دنیای نوآوری در فناوری چین همواره دنباله رو بوده است، اما در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین تجاری چین به شکلی انکار ناپذیر پیشتاز است. به گزارش کن نیوز و به نقل از سی.ان.ان شرکت دی جی آی (DJI)بزرگترین تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین تجاری است. این شرکت سال ۲۰۱۲ […]

۱۰۳۴۰۸۰۸۴-GettyImages-458827592.530x298کن نیوز|علمی پژوهشی و تولید 
در دنیای نوآوری در فناوری چین همواره دنباله رو بوده است، اما در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین تجاری چین به شکلی انکار ناپذیر پیشتاز است.
به گزارش کن نیوز و به نقل از سی.ان.ان شرکت دی جی آی (DJI)بزرگترین تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین تجاری است. این شرکت سال ۲۰۱۲ هواپیمای بدون سرنشین شبح-۱ را عرضه کرد که سرآغاز موفقیت های چشمگیرش بود. شبح یک دوربین نداشت، اما حدود چهار سال بعد شبح-۴ می توانست تصاویر با کیفیت بالا (HD) را مستقیم از مسافتی تا پنج کیلومتر دورتر در گوشی هوشمند یا تبلت نمایش دهد. کاربران می گویند هدایت این هواپیمای بدون سرنشین کار ساده ای است.

شرکت دی جی آی هفتاد درصد بازار فروش هواپیماهای بی سرنشنین تجاری را در اختیار دارد. بازاری که به گفته کارشناسان امروز سه ممیز چهاردهم میلیارد دلار ارزش دارد، اما تا پنج سال دیگر این رقم به بیست و هفت میلیارد دلار خواهد رسید. مایکل پری، مدیر همکاری های راهبری در دی جی آی می گوید شکل این وسایل پرنده در ده سال آینده بستگی به وظایفی دارد که برای آنها تعریف می شود، یعنی مردم کم کم از این وسایل در زندگی روزمره استفاده می کنند. اما آنچه کلیت دارد در آینده شاهد هواپیماهایی سبک تر و کوچک تر با هدایت پذیری ساده تر خواهیم بود.

دوربین و سامانه های ناوبری هواپیماهای بدون سرنشین در آینده بهبود خواهد یافت، اگرچه هم اکنون برخی از هواپیماهای بدون سرنشین صنعتی می توانند در فاصله چند سانتی متری اهداف خود پرواز کنند. هم اکنون عمر باتری ها افزایش یافته است و حسگرهایی که در این وسایل تعریف شده است آنها را قادر می سازد به شیوه ای خودکار از موانع در آسمان و زمین پرهیز کنند. موفقیت بزرگ این فناوری در آینده بسته با کاربرد آن دارد. پری می گوید، گروهی از پژوهشگران نهنگ از وسایل پرنده ساخت این شرکت برای پرواز برفراز نهنگ ها و جمع آوری مخاطی استفاده می کنند که به هنگام تنفس نهنگ روی آب می آید. با مطالعه نمونه های مخاط دانشمندان می توانند از سلامت نهنگ آگاهی پیدا کنند.

دی جی آی به تازگی هواپیمای بدون سرنشینی طراحی کرده است که می تواند با دقت بسیار بالا محصولات کشاورزی را در مناطقی سم پاشی کند که دسترسی به آنها دشوار است. این شرکت همچنین با بزرگترین شبکه امدادرسانی اروپا درباره روش های کاربرد وسایل پرنده بدون سرنشین در عملیات امداد و نجات، آتش نشانی و تعقیب و مراقبت وارد مذاکره شده است. پری می گوید گزینه ها (آپشن ها) بی نهایت است و مردم مدام طرح های ابداعی برای بهبود این وسایل پرنده به آنها ارائه می دهند. چالش پیش روی دی جی آی هرچه بیشتر ساده تر کردن شیوه هدایت این وسایل پرنده است، تا نسل آینده بار دیگر مسحور شگفتی به نام پرواز شود.


انتهای پیام/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.