کد خبر: 4886

تاریخ انتشار: خرداد ۱۸, ۱۳۹۵

افزایش ارزش سهام بوئینگ در پی اعلام مذاکره برای فروش هواپیما به ایران

کن نیوز| در پی انتشار اخباری مبنی بر مذاکره شرکت ایران ایر برای خرید هواپیما از شرکت آمریکایی بوئینگ ارزش سهام این شرکت افزایش یافت. به گزارش کن نیوز به نقل از مارکت واچ، ارزش سهام بوئینک روز دوشنبه ۳درصد افزایش داشت که بیشترین میزان افزایش در میان شاخص های صنعتی “داو جونز” بود . خبرگزاری […]

boeing-logoکن نیوز|
در پی انتشار اخباری مبنی بر مذاکره شرکت ایران ایر برای خرید هواپیما از شرکت آمریکایی بوئینگ ارزش سهام این شرکت افزایش یافت.
به گزارش کن نیوز به نقل از مارکت واچ، ارزش سهام بوئینک روز دوشنبه ۳درصد افزایش داشت که بیشترین میزان افزایش در میان شاخص های صنعتی “داو جونز” بود .
خبرگزاری رویترز به نقل از فرهاد پرورش مدیر عامل ایران ایر گزارش داد که این شرکت در حال مذاکراتی با بوئینگ است و ممکن است بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما از این شرکت خریداری کند. بر اساس گزارش رویترز، ایران ایر همچنین برای حمایت از ناوگان هوایی خود با بوئینک مذاکره می کند .
در پی اعلام قرارداد فروش هواپیمای شرکت ایرباس به ایران، شرکت بوئینگ نیز برای به دست آوردن سهمی از بازار ایران به تکاپو افتاده است . مدیر فروش بوئینگ بتازگی با بیان اینکه می توان انتظار داشت که بازار ایران به صورت ۵۰-۵۰ بین بوئینک و ایرباس تقسیم شود، افزود: بوئینگ می خواهد راهی برای تامین مالی ایران پیدا کند تا از تحریم های دلاری علیه ایران عبور کند و قرارداد فروش، اجرایی شود.
پیش از بوئینگ ایران برای خرید عمده هواپیمای مسافربری با ایرباس مذاکره کرده بود و اوایل بهمن ماه سال گذشته رئیس جمهوری کشورمان در سفر به فرانسه در پاریس قراردادی برای خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس به امضا رساند .
به گزارش رسانه های غربی، بوئینگ در رقابتی دشوار با رقبای خود به ویژه شرکت اروپایی ایرباس و بمباردیر کاناداست.

انتهای خبر/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.