کد خبر: 5363

تاریخ انتشار: مرداد ۷, ۱۳۹۵

خلبان به موقع نشست اما کودک فوت کرد/خبرى تأثر برانگیز روز گذشته جامعه هوانوردى ایران را سوگوار کرد

کن نیوز|کیش ایر گزارش اختصاصی/ پرواز شماره ٧۴٣۶ کیش ایر با یک فروند هواپیماى MD به علامت ثبت EP-LCJ به خلبانى کاپیتان “عبدالرحیم شاه پرورى” و خلبان دوم نقوى زاده در ساعت ٠٧:٢٠ صبح ششم مرداد ٩۵، فرودگاه کیش را به مقصد فرودگاه سردار جنگل رشت ترک کرد. شرایط پرواز عادى بود تا اینکه در […]

۱۸۴۲۱_۱۴۵۷۵۰۷۱۹۲کن نیوز|کیش ایر

گزارش اختصاصی/

پرواز شماره ٧۴٣۶ کیش ایر با یک فروند هواپیماى MD به علامت ثبت EP-LCJ به خلبانى کاپیتان “عبدالرحیم شاه پرورى” و خلبان دوم نقوى زاده در ساعت ٠٧:٢٠ صبح ششم مرداد ٩۵، فرودگاه کیش را به مقصد فرودگاه سردار جنگل رشت ترک کرد.
شرایط پرواز عادى بود تا اینکه در ساعت ٠٨:۴۵ مادر یک کودک دختر، فریاد زنان از سرمهماندار “مهدى شیرمحمدى” تقاضاى کمک به فرزندش را مى کند.

بلافاصله سرمهماندار پرواز به همراه مهمانداران “هدى فهمیده” ، “سحر محمدیه” و “امیر افرادى“، وضعیت کودک را بررسى و تحت کمک هاى اولیه اکسیژن رسانى و احیاء قرار داده و بلافاصله به خلبان پرواز اطلاع از حال وخیم یکى از مسافران را مى دهند.
کاپیتان پرواز بدون درنگ اعلام وضعیت اضطرارى کرده و به سمت نزدیکترین فرودگاه (مهرآباد) تغییر جهت مى دهد.
طبق گواه شاهدان عینى، کابین کروى این هواپیما با نهایت حس مسئولیت پذیرى و تلاش نفس گیر، به کودک و خانواده وى کمک رسانى کردند و خلبانها نیز بلافاصله با اعلام وضعیت اضطرارى در ساعت ٩ در باند مهرآباد به زمین نشستند.
طبق هماهنگى قبلى خلبان با تیم مراقبتهاى پزشکى فرودگاه، بلافاصله کودک توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.
با وجود تلاشهاى فراوان، داستان این پرواز سرنوشت غم انگیزى داشت و کودک ١۶ ماهه “آناهیتا هویدا” جان خود را از دست داد.
ضمن تسلیت و ابراز همدردى با خانواده محترم کودک فقید ایرانى، تمامى کروى پروازى کیش ایر را شایسته تقدیر دانسته و امید است همچنان در انجام وظایف پروازى خود موفق و سربلند باشند و با تشویق از سوى مدیرعامل هواپیمایى کیش، گام مؤثرى در تشویق شایستگان هوانوردى برداشته شود.

روح آناهیتا کوچولوى عزیز شاد و یادش مانا باد.

توجه: تصاویر موجود در این گزارش واقعی نبوده و مربوط به واقعه دیروز نیست (عکس ها تزئینی هستند)

انتهای گزارش/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.