کد خبر: 5329

تاریخ انتشار: مرداد ۳, ۱۳۹۵

گرانترین ناو هواپیمابر آمریکا که ساخت آن حدود ۱۳ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است، آماده جنگ نیست.

کن نیوز|هوانوردی نظامی به گزارش کَن نیوز به نقل از مانیتورینگ صدا و سیما، بخش فارسی پایگاه اینترنتی پرس تی وی به نقل از نشریه بلومبرگ نوشت: در سامانه باند پرواز، سیستم‌های تعبیه شده در باند برای فرود هواپیما، قابلیت‌ های دفاعی و انتقال مهمات ناو «یو‌اس‌اس جرالد آر. فورد»، گرانترین ناو هواپیمابر آمریکا که […]

USS-Gerald-Ford-aircraft-carrier-2کن نیوز|هوانوردی نظامی
به گزارش کَن نیوز به نقل از مانیتورینگ صدا و سیما، بخش فارسی پایگاه اینترنتی پرس تی وی به نقل از نشریه بلومبرگ نوشت: در سامانه باند پرواز، سیستم‌های تعبیه شده در باند برای فرود هواپیما، قابلیت‌ های دفاعی و انتقال مهمات ناو «یو‌اس‌اس جرالد آر. فورد»، گرانترین ناو هواپیمابر آمریکا که ساخت آن حدود ۱۳ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است، ایرادهایی وجود دارد.
به گزارش این پایگاه،‌ مایکل گیلمور، مسئول قسمت ارزیابی و آزمایش ‍‌های عملیاتی در وزارت دفاع آمریکا، گفت: «این چهار سامانه بخش‌های اصلی عملیات پرواز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.»
گیلمور افزود: «در صورتی که این ایرادها برطرف نشوند، قابلیت این ناو هواپیمابر را برای اجرای عملیات جنگی به شدت محدود می‌کنند.»
وی همچنین اضافه کرد، سامانه باند پرواز و سیستم‌های تعبیه شده در باند برای فرود هواپیما «احتمالا نیاز به طراحی مجدد» داشته باشند.
این پایگاه اینترنتی تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی این ناو که مورد انتقاد وزارت دفاع آمریکا نیز قرار دارد، تجهیزات مربوط به کاهش سرعت هواپیماها بر روی باند است. به گفته گیلمور این تجهیزات برای «عملیات‌ های پروازی سنگین» کارایی ندارد و قابلیت آن «بسیار پایین‌تر از حد انتظار و حد نصاب لازم برای پیروزی در جنگ» است.
همچنین بنابراین گزارش، آزمایش ‌ها نشان می‌دهد این تجهیزات بعد از ۲۵ فرود متوالی کارایی خود را از دست می‌دهند. وی همچنین قابلیت رادار یو‌اس‌اس جرالد آر. فورد برای رصد ترددهای هوایی و دفاع از خود در برابر جنگنده‌ها و موشک‌ها را «نامشخص» عنوان کرد. نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، موعد تحویل این ناو هواپیمابر در آغاز قرار بود سپتامبر ۲۰۱۴ باشد اما احتمال می‌رود تحویل آن در نوامبر ۲۰۱۶ محقق شود.

انتهای پیام/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.