کد خبر: 5509

تاریخ انتشار: شهریور ۱۰, ۱۳۹۵

افتتاح کارخانه تولید پل انتقال مسافر به هواپیما در نظرآباد البرز

برای نخستین بار در کشور کارخانه تولید پل انتقال مسافر به هواپیما با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان نظرآباد به بهره برداری رسید . به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،این کارخانه با سرمایه ۳۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی سپهر در نظرآباد آغاز به کار کرد . ابوئی […]

a_0255برای نخستین بار در کشور کارخانه تولید پل انتقال مسافر به هواپیما با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان نظرآباد به بهره برداری رسید .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،این کارخانه با سرمایه ۳۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی سپهر در نظرآباد آغاز به کار کرد .
ابوئی مهریزی معاون توسعه وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص حمایت از از تولید داخلی گفت : براساس مصوبه دولت ، دولت و دستگاههای مرتبط آن حق خرید کالای خارجی که مشابه ایرانی دارد را ندارند و باید از کالاهای تولید داخل که دارای استاندارد و کیفیت مناسب هستند استفاده کنند محصول این واحد براساس استاندارد بین اللملی و تحت لیسانس تولید میشود که امیدواریم با تدابیر دولت محصولات در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد .
ایمان برکتین مدیر کارخانه گفت: این سازه براساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شده و قابلیت استقاده در تمامی فرودگاههای کشور را دارد .
امیررضا برکتین مدیرعامل این واحد تولیدی گفت: در حال حاضر ظرفیت اشتغال این واحد ۴۰۰ نفر میباشد که در آینده نزدیک ۱۰۰ نفر دیگر به این ظرفیت افزوده خواهد شد .
وی گفت: تکنولوژی ساخت این پل پیش از این در اختیار ۴ کشور اروپایی و یک کشور آسیایی بود که متخصصان این واحد صنعتی با انتقال تکنولوژی از کشور کره جنوبی موفق به بومی سازی این صنعت شدند و کشورمان را در جمع ۶ کشور تولید کننده این محصول قرار دادند.
وی همچنین افزود : یکی از دغدغه های تولید کنندگان حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی است .
گفتنی است ؛ این واحد تولیدی درصورت حمایت دولت سالیانه ۲۰ دستگاه پل انتقال مسافر تولید و روانه بازار خواهد کرد و  ۲۰ میلیون دلار در سال صرفه جویی ارزی می شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.