کد خبر: 5499

تاریخ انتشار: شهریور ۱۰, ۱۳۹۵

شرکت هواپیمایی دولتی تونس قصد دارد هزار نفر از کارکنانش را اخراج کند

وزیر حمل و نقل تونس روز دوشنبه اعلام کرد شرکت هواپیمایی دولتی این کشور قصد دارد هزار نفر از کارکنانش معادل بیش از ۱۲ درصد از نیروی کار ثابت این شرکت را در چارچوب طرح اصلاح و تقویت قدرت رقابت خود اخراج کند. انیس غدیره به خبرگزاری رویترز گفت: « اخراج شماری از کارکنان از […]

وزیر حمل و نقل تونس روز دوشنبه اعلام کرد شرکت هواپیمایی دولتی این کشور قصد دارد هزار نفر از کارکنانش معادل بیش از ۱۲ درصد از نیروی کار ثابت این شرکت را در چارچوب طرح اصلاح و تقویت قدرت رقابت خود اخراج کند.
انیس غدیره به خبرگزاری رویترز گفت: « اخراج شماری از کارکنان از چند ماه پیش در چارچوب طرح اصلاح شرکت ملی هواپیمایی تونس جزء برنامه ها بود و این تصمیم بعد از توافق با اتحادیه ها برای کاهش هزینه ها و تقویت توان رقابت اتخاذ شد.»
غدیره افزود در مرحله نخست ۴۰۰ نفر که خود داوطلب شده اند اخراج می شوند و به این افراد غرامت پرداخت خواهد شد.
وی مجموع افرادی را که در فهرست اخراج قرار دارند ۱۰۰۰ نفر اعلام کرد.
منابع تونسی اعلام کردند اخراج این تعداد هزینه ۵۰ میلیون دلاری برای شرکت هواپیمایی دولتی تونس خواهد داشت و این شرکت  با حدود ۸۲۰۰ کارمند ثابت به کار خود ادامه خواهد داد.
یوسف الشاهد نخست وزیر تونس نیز روز جمعه هشدار داد اگر بحران اقتصادی امسال نیز ادامه یابد دولت ناگزیر است سیاست ریاضت اقتصادی ، کاهش نیروی کار و افزایش مالیات را در دستور کار قرار دهد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.