کد خبر: 5587

تاریخ انتشار: شهریور ۲۷, ۱۳۹۵

بقایاى تى.ان.تى در لاشه هواپیماى مصرى/ اختلاف نظر پاریس و قاهره

کن نیوز|روزنامه فرانسوی زبان «فیگارو» از اختلاف نظر میان گروه های تحقیق و تجسس فرانسه و مصر پیرامون ارائه گزارش درباره کشف بقایای ماده انفجاری تی ان تی در لاشه هواپیمای خطوط هوایی مصر خبر داد که در ماه می گذشته در مسیر بازگشت از پاریس به دلایل نامعلوم سقوط کرد. واقعیت آن است که […]

maxresdefault (2)

کن نیوز|روزنامه فرانسوی زبان «فیگارو» از اختلاف نظر میان گروه های تحقیق و تجسس فرانسه و مصر پیرامون ارائه گزارش درباره کشف بقایای ماده انفجاری تی ان تی در لاشه هواپیمای خطوط هوایی مصر خبر داد که در ماه می گذشته در مسیر بازگشت از پاریس به دلایل نامعلوم سقوط کرد.

واقعیت آن است که تیم وابسته به موسسه تحقیقات جنایی فرانسه هفته گذشته برای اولین بار به بقایای تی ان تی در لاشه هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۰ دست یافت. با این حال فرانسوی ها می گویند از آنجایی که قوه قضاییه مصر به آنها اجازه بررسی دقیق تر را نمی دهد، نمی توانند با صراحت درباره منشاء تی ان تی موجود در لاشه هواپیما اظهار نظر کنند.
این در حالی است که مصر اصرار دارد که حتما در گزارش مشترکی که از سوی هر دو تیم تحقیق ارائه می شود، فرانسوی ها وجود تی ان تی را تایید کنند.
هواپیمای خطوط مسافربری مصر که از فرودگاه پاریس به مقصد قاهره در حرکت بود، در تاریخ ۱۹ ماه می سال میلادی جاری (۲۰۱۶) در شرق دریای مدیترانه سقوط کرد. در این حادثه، همه ۶۶ سرنشین هواپیما از جمله ۱۵ تبعه فرانسوی جان باختند. تا به این لحظه، دلیل اصلی سقوط هواپیما همچنان نامعلوم است.

منبع: مهر

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.