کد خبر: 5625

تاریخ انتشار: مهر ۹, ۱۳۹۵

هواپیمای ای تی آر ۷۲ را بیشتر بشناسید

کن نیوز|معرفی هواپیما ای‌تی‌آر ۷۲ (ATR 72) یک هواپیما دو موتوره توربوپراپ کوتاه‌برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ای.تی.آر تولید می شود. ای.تی.آر.۷۲ نوع تکامل یافته ای.تی.آر.۴۲ است که از سال ۱۹۸۹ تولیدش آغاز شد.این هواپیما معمولاً برای حمل و نقل منطقه‌ای توسط شرکت‌های مسافربری به عنوان جت خصوصی، باری و برای گشت […]

photo_2016-09-30_15-19-14کن نیوز|معرفی هواپیما

ای‌تی‌آر ۷۲ (ATR 72) یک هواپیما دو موتوره توربوپراپ کوتاه‌برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ای.تی.آر تولید می شود. ای.تی.آر.۷۲ نوع تکامل یافته ای.تی.آر.۴۲ است که از سال ۱۹۸۹ تولیدش آغاز شد.این هواپیما معمولاً برای حمل و نقل منطقه‌ای توسط شرکت‌های مسافربری به عنوان جت خصوصی، باری و برای گشت دریایی استفاده می‌شود.
سرى ۶٠٠ اى تى آر ٧٢:
این سرى اولین بار در سال ۱۳۸۵ با نام تجاری ای.تی.آر ۲۱۲A–۷۲ به بازار معرفی شد و تولیدکنندگانش تاریخ عرضه آن را سال ۱۳۸۸ اعلام کردند.اولین نمونه این مدل که مدل توسعه یافته ای.تی.آر ۵۰۰–۷۲ بود.
ای.تی.آر ۶۰۰–۷۲ با چندین ویژگی بهبود یافت. این مدل مجهز به موتور کانادایی PW127M است که با ۵٪ افزایش توان به برخاست راحت‌تر کمک می‌کند. تولیدکنندگان با اضافه کردن دستگاه ها و قطعات اویونیکى درون کاکپیت آن، به ایمنى و راحتى کنترل این هواپیما افزودند. همچنین با تغییر مدل صندلی‌ها و سبک‌تر کردن وزن آن‌ها ظرفیت مسافران را به ۷۴ تا ۷۸ رساندند.
ای.تی.آر ۷۲ در ایران
شرکت ای.تی.آر در پی برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران، اعلام کرد: با ایران برای تامین حداکثر ۴۰ فروند هواپیمای توربوپراپ برای شرکت هواپیمایی ایران ایر قرارداد امضا کرده است. این قرارداد پس از مذاکرات تهران و رم که در نخستین سفر اروپایی حسن روحانی به اروپا انجام گرفت، امضا شد. پاتریک دو کاسل باژاک، مدیرعامل ای.تی.آر در بیانیه‌ای اظهار کرد این شرکت افتخار دارد که با فراهم کردن هواپیما به منظور تقویت و افزایش حمل و نقل منطقه‌ای در ایران، در دوران جدید این کشور مشارکت دارد و برای فروش ۲۰ فروند هواپیمای ۶۰۰-۷۲ و همچنین گزینه برای فروش ۲۰ فروند دیگر با ایران قرارداد یک میلیارد یورویی امضا کرده است.

انتهای پیام/

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.