کد خبر: 5888

تاریخ انتشار: آبان ۳, ۱۳۹۵

خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی

 محمدامین سالاری رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با بیان این‌که ۲۲۰ شرکت عضو اتحادیه صنایع هوایی و فضایی هستند، اظهار کرد:‌ این شرکت‌ها در ۶ کارگروه طراحی، ساخت و بهره‌برداری از هواپیما، طراحی، ساخت و ارائه خدمات هواپیماهای بدون سرنشین، ساخت قطعات هواپیما، […]

 محمدامین سالاری رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با بیان این‌که ۲۲۰ شرکت عضو اتحادیه صنایع هوایی و فضایی هستند، اظهار کرد:‌ این شرکت‌ها در ۶ کارگروه طراحی، ساخت و بهره‌برداری از هواپیما، طراحی، ساخت و ارائه خدمات هواپیماهای بدون سرنشین، ساخت قطعات هواپیما، الکترونیک و ابیونیک، خدمات استاندارد و آموزش و خدمات تعمیر و نگهداری  اورهال هواپیماهای رده سنگین فعال هستند.

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم، وی تصریح کرد:  در کارگروه ساخت قطعات، هواپیما قطعه‌ای نبوده که در رابطه با بحث هواپیماهای حوزه دفاعی شرکت‌های ایرانی توان ساخت را دارد که در  حدود ۶۰ شرکت فعال در این بخش داریم.

۲۰۱۶-۰۸-۳۰_۲۲-۰۷-۰۸-etoude-poster-b1-very-low-quality

وی با بیان این‌که شرکت‌های عضو اتحادیه بیش از ۱۰ هزار شغل را به صورت مستقیم ایجاد کرده است، افزود: بیش از ۶۰ درصد فعالیت‌های حوزه هوایی و فضایی کشور توسط شرکت‌های اتحادیه هوایی و فضایی ایران صورت می‌گیرد.

رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران با اشاره به این‌که هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران به مدت چهار روز از ۴ آبان‌ماه امسال در برج میلاد برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای بخش خصوصی در حوزه‌های هوایی و فضایی کشور رونمایی می‌شود.

سالاری با یادآوری این‌که حدود دو سال است که به دنبال فعال کردن حوزه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین هستیم، افزود: در نمایشگاه هفتم ۱۲۰ شرکت که شریک خارجی دارند، حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به این‌که قرار است ۲۰ میلیارد دلار هواپیما توسط ایران خریداری شود که این کار می‌تواند ۶۰ میلیارد دلار برای ایران ایجاد ظرفیت کند، گفت: ۴۰ شرکت عضو اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران برنامه خود را به سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعمیر و نگهداری و تامین قطعات ارائه کرده‌اند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.