کد خبر: 5721

تاریخ انتشار: مهر ۱۴, ۱۳۹۵

رئیس دانشکده صنعت هواپیما: دوره های ویژه آموزش هواپیماهای جدید برگزار می شود

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری از برگزاری دوره های آموزش تخصصی ویژه همزمان با خرید هواپیماهای جدید ایرباس خبر داد. به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ حسین قنبری در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه رشته های تحصیلی جدید مدیریت فرودگاهی و هوانوردی ویژه هواپیماهای جدید ایرباس ایجاد […]

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری از برگزاری دوره های آموزش تخصصی ویژه همزمان با خرید هواپیماهای جدید ایرباس خبر داد.
به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ حسین قنبری در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه رشته های تحصیلی جدید مدیریت فرودگاهی و هوانوردی ویژه هواپیماهای جدید ایرباس ایجاد شده است ، افزود: پس از خرید ۵۸۰ فروند هواپیمای ایرباس که قرار است در مدت ۱۰ سال وارد کشور شود دوره های جدید آموزشی نیز با همکاری دانشگاه ملی هوانوردی “ایی نک” فرانسه ایجاد شده است.

۲۰۱۵-۰۹-۲۲_۰۸-۳۶-۲۸-iranhavafaza_catc-logo

وی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با دانشگاه ملی هوانوردی فرانسه تفاهم نامه ای امضاء کرده و قرار است اساتید را برای آموزش به ایران بفرستند تا علاوه بر کاهش هزینه ها تعداد بیشتری از دانشجویان آموزش ببینند.

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری افزود: اساتید دانشکده نیز برای آشنایی با هواپیماهای جدید و فنون پیشرفته هوانوردی دوره بازآموزی ۶ ماهه را می گذرانند.
قنبری همچنین از ارائه تسهیلات بانکی دانشجویان خبرداد و گفت: توافق های انجام شده با بانک ملی ایران قرار است به دانشجویان وام های با بازپرداخت طولانی مدت اختصاص دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که صنعت هوایی را از سال ۵۷ پس از خروج اساتید و مستشاران خارجی بدون حضور آنان مدیریت کرده است.
رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری گفت: در دوران تحریم موفق شدیم با استفاده از توان علمی و تخصصی داخلی نیاز های تخصصی سازمان هواپیمایی کشور را تأمین کنیم.
قنبری افزود: دانشکده از لحاظ علمی و تخصصی مورد تأئید سازمان جهانی هوانوردی است و در بین ۶۰ کشور جهان جزو اعضای دائم این سازمان قرار داریم درجایی که حتی کشور آمریکا نیز عضویت دائم ندارد.

وی گفت: در ۱۶ سال گذشته با برگزاری دوره های آموزشی فنی – تخصصی موفق شدیم در اتحادیه دانشکده های برتر جهان در صنعت هواپیمایی عضو شویم و در برنامه آینده نیز به عضویت آژانس هوانوردی جهانی «یاسا» در خواهیم آمد.

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری تصریح کرد: تحریم سبب شد سطح سواد نیروهای متخصص درکشور بالا رود و موفق ترین نیروهای انسانی فارغ التحصیل نیز در این سال ها آموزش دیدند.

قنبری همچنین از امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک با دانشگاه هوانوردی مسکو خبر داد و افزود: سازمان هواپیمایی ایتالیا نیز برای تأمین کادر آموزشی و تخصصی خود به سازمان هواپیمایی کشوری درخواست داده است .

وی گفت: هم اکنون در دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری دانشجویان از کشورهای لبنان ، یمن ، بنگلادش ، افغانستان ، سوریه و عراق تحصیل می کنند.

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری افزود: حدود ۷۵۰ نفر دانشجو در رشته های مهندسی تعمیر و نگهداری ، مراقبت پرواز ، برق الکترونیک هواپیما ، مخابرات و سیستم های ناوبری از طریق آزمون سراسری پذیرش شده اند و مشغول به تحصیل اند.

قنبری گفت: دانشجویان علاوه بر آموزش تئوری دوره های کاربردی و عملی را نیز فرا می گیرند.

وی افزود: هم اکنون حدود ۳۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های صنعتی شریف ، علم و صنعت و امیرکبیر دوره های یکساله تکنسین هواپیما را فرا می گیرند.

رئیس دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری گفت: علاوه بر این دوره های آموزش ضمن خدمت ۵۰ ساعته نیز برای ۹ هزار نفر از کادر تخصصی صنعت هواپیمایی کشور برگزار می شود.

قنبری افزود: در سال تحصیلی جدید دوره آموزشی رشته های مراقبت پرواز و خلبانی نیز دایر شده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.