کد خبر: 5909

تاریخ انتشار: آبان ۸, ۱۳۹۵

هواپیمای آمریکایی هنگام بلند شدن از زمین دچار آتش سوزی شد

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم : مقامات رسمی آمریکایی اعلام کردند موتور هواپیمایی که متعلق به یکی از خطوط هوایی آمریکا بود در لحظه بلند شدن ار فردوگاه بین المللی «اوهیر» شیکاگو دچار آتش سوزی شد و خدمه آن مجبور شدند تا سفر خود را لغو کرده و مسافرین را به صورت […]

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم : مقامات رسمی آمریکایی اعلام کردند موتور هواپیمایی که متعلق به یکی از خطوط هوایی آمریکا بود در لحظه بلند شدن ار فردوگاه بین المللی «اوهیر» شیکاگو دچار آتش سوزی شد و خدمه آن مجبور شدند تا سفر خود را لغو کرده و مسافرین را به صورت اضطراری از هواپیما خارج کنند.

هیچ جراحت جدی از این حادثه گزارش نشده است و آتش سوزی این هواپیما نیز به سرعت توسط مامورین مربوطه خاموش شد.

۱۳۹۵۰۸۰۸۰۹۳۶۲۳۷۴۷۹۰۴۷۹۳۴

پرواز ۳۸۳ خطوط هوایی آمریکا یک بوئینگ ۷۶۷ بود که به همراه ۱۶۱ مسافر و ۹ نفر خدمه آن قصد عزیمت به شهر میامی را داشت که در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه (به وقت آمریکا) و در لحظه بلند شدن از زمین، موتور سمت راست آن آتش گرفت و شعله های آتش آن را در بر گفت.

«تیموتی سمپی» معاون امور مربوط به آتش نشانی فرودگاه طی یک نشست خبری گفت: «این هواپیما سوخت گیری کاملی انجام داده بود و حدود ۱۹ تن سوخت به همراه داشته است. این هواپیما به دلیل نشت سوخت آتش گرفته است.» البته وی مدعی شد که هر دو موتور این هواپیما واقع در بال های چپ و راست آن آتش گرفته اند و افزود: «اگر این اتفاق در لحظه ای دیگر رخ می داد ممکن بود بسیار وحشتناک باشد.»

همچنین منابع محلی از آتش گرفتن دومین هواپیمای آمریکایی طی چند ساعت اخیر خبر می‌دهند.

هواپیمای باربری خطوط هوایی «فِداِکس» هنگام نشستن در فرودگاه ایالت «فلوریدا» در قسمت موتور دچار نقص فنی و سپس آتش‌سوزی شد.

این هواپیما به دلیل فرود نامناسب، بال چپ خود را از دست داده و سپس دچار آتش‌سوزی و انفجار شد اما گفته می‌شود در این سانحه کسی مجروح نشده است.

۱۳۹۵۰۸۰۸۰۹۳۶۵۱۹۵۰۹۰۴۷۹۶۱۰

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.