کد خبر: 5753

تاریخ انتشار: مهر ۱۵, ۱۳۹۵

۴ هواپیمای عکس‌برداری هوایی کشور غیرفعال است

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور  گفت : پنج هواپیما در اختیار سازمان نقشه‌برداری کشور است که که در دوران تحریم و و به سبب نبود قطعات چهار فروند از آنها غیر فعال است. به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم ؛  علیرضا آزموده اردلان صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه عکس‌برداری هوایی همدان در جمع خبرنگاران […]

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور  گفت : پنج هواپیما در اختیار سازمان نقشه‌برداری کشور است که که در دوران تحریم و و به سبب نبود قطعات چهار فروند از آنها غیر فعال است.

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم ؛  علیرضا آزموده اردلان صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه عکس‌برداری هوایی همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سریع‌ترین و بهینه‌ترین کار برای رسیدن به نقشه عکس‌برداری از طریق هواست، افزود: از آنجایی که صاحب تکنولوژی ماهواره‌ای نبوده و گرفتن تصاویر با قدرت تفکیک بالای ماهواره‌ای بسیار گران بوده یا بر ما منع می‌شود به همین خاطر سازمان نقشه‌برداری به عنوان یکی از وظایف، تامین این نیاز را برعهده دارد.۱۳۹۴۱۲۱۲۱۹۰۲۳۱۸۲۷۲۶۱۷۴۴

آزموده اردلان با بیان اینکه کل کشور متقاضی تصویربرداری هوایی هستند، عنوان کرد: به طور مداوم در طی سال به غیر از روزها و زمان‌هایی که به واسطه زمان بد،  برف و بارندگی که امکان تصویربرداری نباشد مشغول تصویربرداری هستیم.

وی با اشاره به اینکه این امر یک نیاز دائمی و همیشگی است، تصریح کرد: در استان همدان با توجه به اهمیت خاص کشاورزی، گردشگری و توریستی تصمیم به تصویربرداری گرفته شد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور بیان کرد: در سایه اقداماتی که مسئولان بر پایه این عکس‌ها انجام می‌دهند ثمرات خیر و سازنده‌ای برگرفته از اطلاعات محیطی به دست می‌آید.

وی با اشاره به اینکه توسعه زمانی پایدار و ماندگار خواهد بود که به بخش‌های دیگر آسیب نزند، عنوان کرد: این امر حاصل نمی‌شود مگر اینکه آن برنامه‌ریزی براساس اطلاعات مکان و موقعیت باشد.

آزموده اردلان با اشاره به اینکه ۶۰ ساعت پرواز مفید برای عکس‌برداری از همدان انجام می‌شود، گفت: هر ساعت تصویربرداری ۱۰ میلیون تومان هزینه داشته و در مجموع برای عکس‌برداری و تبدیل آن به نقشه یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اعلام اینکه نقشه‌برداری مدام در حال انجام بوده و نقشه‌برداری پوششی مطرح است، عنوان کرد: تاکنون کشور سه بار مورد عکس‌برداری و نقشه‌برداری قرار گرفته است و باید این اتفاق به‌روز بوده نقشه‌ها دائم به روز شوند.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۰۰ ساعت پرواز برای عکس‌برداری در کشور انجام شده که امیدواریم این رقم تا پایان سال به ۹۰۰ ساعت پرواز با یک هواپیما برسد.

وی با اشاره به اینکه پنج هواپیما در اختیار سازمان نقشه‌برداری کشور است که که در دوران تحریم و و به سبب نبود قطعات چهار فروند از آنها فعال نیستند، تصریح کرد: از بین پنج هواپیما یک مورد فعال بوده که به زودی یکی دیگر به این تعداد اضافه می‌شود. رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور بیان کرد: این تعداد هواپیما پاسخگوی نیاز کشور نیست و در تلاش هستیم با استفاده از برجام و باز شدن ارتباطات بین‌المللی برای راه‌اندازی هواپیماها اقدامات مثبتی انجام دهیم.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.