کد خبر: 6030

تاریخ انتشار: آبان ۲۴, ۱۳۹۵

بروز رسانی تجهیزات ۵۴ فرودگاه کشور

به گزارش کن نیوز به نقل از  وزارت راه وشهرسازی، محمد امیرانی اظهار داشت: در یک سال گذشته نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فروگاه‌های کشور و به روزکردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی(ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM  و FM و نصب […]

به گزارش کن نیوز به نقل از  وزارت راه وشهرسازی، محمد امیرانی اظهار داشت: در یک سال گذشته نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فروگاه‌های کشور و به روزکردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی(ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM  و FM و نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ خارجی در فرودگاه آبادان صورت گرفت.

وی با ابراز خرسندی از اینکه انجمن متخصصان الکترونیک هواپیمایی چند روز قبل به‌صورت رسمی به‌عنوان شصت و دومین عضو اتحادیه IFATSEA معرفی شد، افزود:طی یک سال گذشته موفق به نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه ایکس ری و ۲۵ دستگاه گیت وی شدیم،  همچنین از ۳۶۲ دستگاه ایکس ری،  ۳۶۰ دستگاه گیت وی و حدود ۵۰۰دستگاه فلزیاب دستی تعمیر، نگهداری و پشتیبانی کردیم.

به گفته وی خرید ۵۰ دستگاه گیت وی و ۵۰ دستگاه ایکس ری برنامه‌ریزی‌شده و با حمایت اعضای هیات مدیره خریداری می‌شود.

۱۹۹۰۶۹۴

امیرانی درباره سیستم‌های ارتباطی فرودگاهی توضیح داد: در این مدت ۱۶۰ دستگاه رادیو فرستنده و گیرنده برای نصب در ایستگاه‌های RCAG خریداری شد که در فرودگاه‌های چابهار و اصفهان نصب و راه‌اندازی شد همچنین به دلیل مشکلات در پوشش فرکانسی مجبور به جابجایی ایستگاه‌هایی مانند ایستگاه اصفهان شدیم.

وی بابیان اینکه با توجه به افزایش پروازهای ورودی و خروجی کشور، مجبور شدیم تعداد سکتورها را در برخی از ساعات شبانه‌روز از ۷ به ۱۱برسانیم، اضافه کرد: طی تعاملی با شرکت‌های داخلی کوشیدیم از دستگاه‌های سوئیچینگ داخلی استفاده کنیم که از این سیستم‌ها در ۵فرودگاه ایلام، اردبیل، بیرجند، گرگان و لارستان بهره بردیم.

امیرانی یادآور شد: در یک سال گذشته نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فرو گاه‌های کشور و به‌روز کردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی (ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM  و FM و نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ خارجی در فرودگاه آبادان صورت گرفت،  برای نصب ۲ دستگاه سوئیچینگ برج اپروچ در فردگاه‌های مهرآباد و شیراز هم برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه با نصب سامانه VSAT مشکل قطعی ارتباط به کمترین میزان رسیده است، گفت: در این مدت توانستیم سیستم ارتباط مستقیم با بغداد را پس از ۲۰ سال برقرار کنیم همچنین زیرساخت شبکه‌ای ATM را نیز تکمیل کردیم.

این مدیرکل افزود: در حوزه تجهیزات نظارتی یا راداری اقداماتی چون خرید رادار فرودگاه بندرعباس با حمایت مدیران شرکت به سرانجام رسید و تا۱۸ ماه آینده آماده استفاده می‌شود.

وی گفت: سال گذشته در بحث تجهیزات ناوبری ۳ دستگاه ILS فرودگاه‌های بوشهر، بجنورد و آبادان را نصب کرده و به بهره‌برداری رساندیم. ضمن اینکه DVOR فرودگاه اصفهان و VOR فرودگاه شاهرود را نصب و ۳ دستگاه ILS برای فرودگاه‌های گرگان و یزد، ساری خریداری کردیم.

امیرانی بیان کرد: تاکنون فرودگاه مهرآباد کمترین اختلالی در ارائه سرویس نداشته است،  فرودگاه امام خمینی (ره) هم پس از جابجایی انجام شده با مشکلاتی در تأمین تجهیزات مواجه شد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.