کد خبر: 6082

تاریخ انتشار: آذر ۶, ۱۳۹۵

بزرگترین هواپیمای دو موتوره ایرباس پرواز کرد

تارنمای روزنامه فرانسوی لوفیگارو نوشت: هواپیمای «A350-1000» جدیدترین و بزرگترین هواپیمای ۲موتوره اروپا متعلق به شرکت «ایرباس» در فرودگاه شهر «تولوز» در جنوب فرانسه به پرواز درآمد. به گزارش کن نیوز به نقل از این روزنامه فرانسوی، شرکت ایرباس با ساخت این هواپیمای پهن پیکر به رقابت با بوئینگ ۷۷۷ رفت تا انحصار این هواپیمای […]

تارنمای روزنامه فرانسوی لوفیگارو نوشت: هواپیمای «A350-1000» جدیدترین و بزرگترین هواپیمای ۲موتوره اروپا متعلق به شرکت «ایرباس» در فرودگاه شهر «تولوز» در جنوب فرانسه به پرواز درآمد.

به گزارش کن نیوز به نقل از این روزنامه فرانسوی، شرکت ایرباس با ساخت این هواپیمای پهن پیکر به رقابت با بوئینگ ۷۷۷ رفت تا انحصار این هواپیمای آمریکایی در سفرهای طولانی مدت شکسته شود.هواپیمای «A350-1000» به طول ۷۴ متر و از جنس فیبر کربن ساخته شده و قادر به حمل ۳۶۶ مسافر است.

first_a350-1000_rolls_out_of_paintshop_airbus_3

این هواپیما نسبت به هواپیمای «A350-900» مدل قبلی این شرکت، هفت متر بزرگتر و ظرفیت مسافر آن ۴۰ تن افزایش یافته است.

به گزارش رویترز به نقل از یکی از مسئولان ایرباس، این شرکت هواپیماسازی در ماه نوامبر چهار هواپیمای A350-900 و در مجموع ۳۴ هواپیما از این مدل را از ابتدای سال جاری میلادی تحویل خطوط هوایی داده است.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل اوایل مهر سال جاری از مذاکره با ایرباس برای خرید ۱۱۱ فروند هواپیما با اعتبار کمتر از ۱۰ میلیارد دلار خبر داد.

گفته می شود که خرید هواپیمای پهن پیکر A350 بخشی از تقاضای خرید ایران از این شرکت فرانسوی است.

چند روز پیش خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که وزارت خزانه داری آمریکا مجوز فروش ۱۰۶ هواپیمای تجاری شرکت فرانسوی ایرباس را به ایران صادر کرده است.

ایرباس پیش از این از دریافت مجوز فروش ۱۷ هواپیما از مجموع ۱۱۸ هواپیمای توافق شده به ایران خبر داده بود.شرکت بوئینگ هم در تابستان صدور مجوز فروش ۸۰ هواپیما را به شرکت هواپیمایی ایران ایر تایید کرده بود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.