کد خبر: 5966

تاریخ انتشار: آبان ۱۸, ۱۳۹۵

توافق ایران و یک شرکت لیزینگ خارجی برای خرید هواپیمای ایرباس

کن نیوز به نقل از رویترز، ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی برای تأمین اعتبار خرید ۱۷ فروند هواپیمای ایرباس به توافق رسیده است. این رسانه غربی در ادامه اعلام کرد: ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی به منظور تأمین اعتبار ۱۷ هواپیمای ایرباس به توافق رسید و لذا توانست در تلاش برای خرید هواپیما […]

کن نیوز به نقل از رویترز، ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی برای تأمین اعتبار خرید ۱۷ فروند هواپیمای ایرباس به توافق رسیده است.

این رسانه غربی در ادامه اعلام کرد: ایران با یک شرکت لیزینگ خارجی به منظور تأمین اعتبار ۱۷ هواپیمای ایرباس به توافق رسید و لذا توانست در تلاش برای خرید هواپیما پس از رفع تحریم‌ ها، از یک وضعیت لاینحل در خرید هواپیما عبور کند.

۱۳۹۴۰۸۱۰۱۲۰۴۴۳۲۹۳۹۴۳۳

رویترز در ادامه نوشت: این توافق مانع مهمی در راه ارسال اولین سری از هواپیماها را برطرف می کند. موانع مذکور به دنبال تردید در نحوه تأمین اعتبار و برخی مخالفت های سیاسی در آمریکا و ایران ایجاد شده بود. این در حالیست که منابع آگاه هشدار دادند که ماه‌ ها مذاکره، می‌ تواند پتانسیل لازم برای ایجاد موانع جدید نیز به شمار آید.

خبرگزاری رویترز در ادامه می افزاید: یک مقام ارشد ایرانی در این باره گفته است که ما برای تأمین مالی اولین گروه از ۱۷ هواپیما به توافق رسیدیم.

لازم به ذکر است، علیرغم اینکه شرکت هواپیمائی ایرباس یک شرکت اروپائی است؛ اما از آنجائیکه تعداد زیادی از قطعات آن آمریکائی هستند؛ فروش این هواپیما به صدور مجوز وزارت خزانه داری آمریکا و تأئید نهائی دولت این کشور نیاز دارد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.