کد خبر: 6001

تاریخ انتشار: آبان ۲۲, ۱۳۹۵

دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی :خدمات رسانی ۹ شرکت هوایی در ایام اربعین

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از جابجایی زائران حسینی توسط ۹ شرکت هوایی در ایام اربعین خبرداد. به گزارش کن نیوز و به نقل از ایرنا: به گفته مقصود اسعدی سامانی هنوز ظرفیت برخی از شرکت ها خالی مانده است و زایران از خرید بلیت بیش از نرخ های مصوب خودداری کنند. وی افزود: در […]

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از جابجایی زائران حسینی توسط ۹ شرکت هوایی در ایام اربعین خبرداد.

به گزارش کن نیوز و به نقل از ایرنا: به گفته مقصود اسعدی سامانی هنوز ظرفیت برخی از شرکت ها خالی مانده است و زایران از خرید بلیت بیش از نرخ های مصوب خودداری کنند.

وی افزود: در ایام اربعین حسینی شرکت های هوایی ایران ایر، ماهان، آسمان، معراج، کیش ایر، تابان، آتا، زاگرس و کاسپین با انجام پروازهای برنامه ای و فوق العاده نسبت به جابجایی زایران ایرانی اقدام می کنند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه در مجموع شرکت های هوایی ۳۵ دفتر مجاز را برای فروش بلیت ایام اربعین حسینی تعیین کرده اند، گفت: اسامی این دفاتر مجاز در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی به سهولت قابل دسترسی است.

gonbad

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی یادآور شد: هر چند برخی از دفاتر غیرمجاز بلیت را با قیمت بالاتری فروخته اند و هم اکنون پرونده آنها در سازمان تعزیرات حکومتی سازمان هواپیمای کشوری در دست بررسی است، اما هرچه به ایام اربعین حسینی نزدیک می شویم قیمت بلیت ها روند کاهشی دارد.

به گفته اسعدی سامانی ، نرخ بلیت رفت و برگشت پروازهای هوایی برای انتقال زائران ایرانی به عراق در ایام اربعین حسینی از تهران و سایر شهرهای ایران به غیر از مشهد مقدس یازده میلیون ریال ( یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان ) تعیین شده است. قیمت یک سره آن ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: بلیت رفت و برگشت شرکت های هوایی از مشهد به نجف و بغداد و بالعکس نیز ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال( یک میلیون و ۳۵۰ هزارتومان) قیمت گذاری شده است.

اسعدی سامانی گفت: با این حال اگر مسافری بلیت خود را بالاتر از نرخ های مصوب تهیه کرده ، براساس هماهنگی های انجام شده می تواند قبل از پرواز به شرکت مربوطه مراجعه و مابه التفاوات آن را دریافت کند، هرچند که بلیت صندلی های بنزینس کلاس شامل این نرخگذاری نیست.

وی تاکید کرد: براساس بازرسی های محسوس و غیر محسوس و ارزیابی های انجام شده هیچکدام از دفاتر مجاز عرضه بلیت های اربعین حسینی بالاتر از نرخ های مصوب بلیت عرضه نکرده اند و عرضه بلیت با قیمتهای مصوب در این دفاتر همچنان ادامه دارد.

پیش از این رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: این سازمان برای انجام پروازهای هوایی اربعین حسینی برای شرکت های داخلی ۵۲۸ سورتی پرواز و برای هواپیماهای عراقی ۱۳۶مجوز صادر کرده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هفته ای ۱۰۵ مجوز پرواز برنامه ای به مقصد عراق صادر شده که در بعضی مواقع این تعداد به ۱۹۱مجوز پرواز در هفته افزایش یافته است.

هرسال بیش از دو میلیون زایر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا می شوند و مسوولان شرکت راه آهن، سازمان هواپیمایی کشوری و حمل و نقل جاده ای برنامه های مناسبی را برای تسهیل تردد زایران در این ایام اجرا می کنند.

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.