کد خبر: 6125

تاریخ انتشار: آذر ۹, ۱۳۹۵

در سانحه سقوط هواپیمای بازیکنان برزیلی ۷۶ نفر جان باختند و ۵ نفر زنده ماندند

خبر سقوط هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال چاپِکونز که از بولیوی عازم فرودگاه مدلین واقع در شهر ریونگروی کلمبیا بود، جهان فوتبال را در شوکی عظیم فرو برد. به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم: این هواپیما ۷۲ مسافر داشت که اعضای تیم چاپِکونز، فینالیست جام سودآمریکانای امسال هم جزو آنها بودند. چاپِکونز طبق […]

خبر سقوط هواپیمای حامل بازیکنان تیم فوتبال چاپِکونز که از بولیوی عازم فرودگاه مدلین واقع در شهر ریونگروی کلمبیا بود، جهان فوتبال را در شوکی عظیم فرو برد.

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم: این هواپیما ۷۲ مسافر داشت که اعضای تیم چاپِکونز، فینالیست جام سودآمریکانای امسال هم جزو آنها بودند. چاپِکونز طبق برنامه قرار بود بامداد پنجشنبه به وقت تهران در فینال جام سودآمریکانا به مصاف اتلتیکو ناسیونال کلمبیا برود.

ixmm13nze60elt7hpgdayntdn-e9call-large

طبق گزارش‌های منتشر شده این هواپیما که ۷۲ سرنشین و ۹ خدمه داشت، در لحظه سقوط منفجر و هواپیما پس از برخورد با زمین به دو نیم تقسیم شده است و همین امیدها را برای زنده ماندن افراد بیشتری افزایش داده بود.

ساعت دقیق سقوط هواپیما ۲۱:۴۵ اعلام شده است. پلیس کلمبیا در تازه‌ترین اظهارنظر به‌طور رسمی اعلام کرد تنها شش نفر از سانحه هوایی اخیر در این کشور سالم از میان لاشه هواپیمای سقوط کرده، زنده بیرون آمدند که یکی نفر از آنها بعد از خروج از صحنه حادثه در بیمارستان جان خود را از دست داد.

همچنین براساس پلیس ۷۶ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. با این اوضاع به نظر فیلیپه ماچادو، مدافع فصل گذشته صبای قم هم که عضو این تیم برزیلی بود، جانش را از دست داده است.

مارکوس دانیلو (دروازه‌بان تیم چاپِکونز)، خیمنا سوارس (از مهمانداران هواپیما)، آلن راشل (مدافع تیم)، جکسون فولمن (دیگر دروازه‌بان تیم) و رافائل هنزل (خبرنگار برزیلی) پنج نفری هستند که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

آلفردو بوکانگرا، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری کلمبیا گفته که هواپیمای موردنظر پیش از اینکه دچار سانحه شود، درخواست فرود اضطراری در فرودگاه را داده بود و حتی مجوز فرود نیز صادر شده بود، اما ناگهان ارتباط رادیویی قطع و هواپیما سپس از مدار ناپدید می‌شود.

در حالی که بارش شدید باران در کار امدادگران اختلال به وجود آورده بود، جستجو نیروهای امداد متوقف شده چون به نظر نمی‌رسد دیگر فردی زنده مانده باشد.

کمیته عملیات اضطراری و فرودگاه رینگرو با انتشار بیانیه‌ای مشترک دلیل اصلی سقوط این هواپیما را مشکل الکتریکی اعلام کرده‌اند، این در حالی است که گزارش‌های اولیه دلیل سقوط هواپیما را کمبود سوخت اعلام کرده بودند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.