کد خبر: 5995

تاریخ انتشار: آبان ۲۲, ۱۳۹۵

دستیابی محققان زاهدانی به دانش بازسازی قطعه ILS هواپیما

متخصصان و پژوهشگران واحد الکترونیک فرودگاه بین المللی زاهدان موفق به بازسازی و تعمیر قطعه مهم و حساس ILS هواپیما شده اند. به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رییس واحد الکترونیک فرودگاه بین المللی زاهدان با بیان این مطلب گفت: قطعه آی ال اس ، جز قطعات سامانه های ناوبری هوانوردی است […]

متخصصان و پژوهشگران واحد الکترونیک فرودگاه بین المللی زاهدان موفق به بازسازی و تعمیر قطعه مهم و حساس ILS هواپیما شده اند.

به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رییس واحد الکترونیک فرودگاه بین المللی زاهدان با بیان این مطلب گفت: قطعه آی ال اس ، جز قطعات سامانه های ناوبری هوانوردی است و نقشی مهمی هنگام فرود هواپیما بر روی زمین دارد.

۴۹۰۱۴۸_۷۷۴

ماهگلی عملکرد اصلی این برد را هنگام نشستن هواپیما در شرایط بد آب و هوایی عنوان کرد و افزود: این قطعه با ترسیم خط پیش فرض مغناطیسی وسط باند و ارائه شیب فرود به خلبان ، شرایط را برای یک فرود ایمن فراهم می کند.

وی با بیان اینکه این قطعه در کشورهای فرانسه و آلمان تولید می شود، گفت: بدلیل تحریم کشورمان در صورت اشکال در این برد امکان تعویض و تعمیر آن توسط این کشورها وجود ندارد و نقشه های ارائه شده همراه این برد نیز بدلیل اشتباهات فراوان قابل استفاده نیست.

رییس واحد الکترونیک فرودگاه بین المللی زاهدان همچنین افزود: در حال حاضر این مرکز تنها مکانی است که قادر به بازسازی دوباره برد آی ال اس است و بیش از ۵۰ قطعه از سراسر کشور تاکنون در این مرکز تعمیر و بازسازی شده اند.

ماهگلی هزینه صرف شده برای تعمیر این قطعه را یک میلیون تومان عنوان کرد و گفت: قیمت این برد در بازار بیش از ۵۰ میلیون تومان است که این خودکفایی علاوه بر شکوفایی استعدادها و قابلیتهای محققان استان مانع خروج ارز نیز از کشور می شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.