کد خبر: 5931

تاریخ انتشار: آبان ۱۲, ۱۳۹۵

ساخت بزرگترین فرودگاه کویت آغاز شد

ترکیه از آغاز عملیات احدات بزرگترین فرودگاه کویت با هزینه بیش از شش میلیارد دلار خبر داد. به گزارش کن نیوز به نقل از ایرنا- ترکیه با اعزام یک هیات عالی رتبه  اقتصادی به کویت و انجام توافقات مقدماتی برای ساخت این فرودگاه  زمان اتمام پروژه را ۴ سال تعیین کرده است . کویت طی […]

ترکیه از آغاز عملیات احدات بزرگترین فرودگاه کویت با هزینه بیش از شش میلیارد دلار خبر داد.

به گزارش کن نیوز به نقل از ایرنا- ترکیه با اعزام یک هیات عالی رتبه  اقتصادی به کویت و انجام توافقات مقدماتی برای ساخت این فرودگاه  زمان اتمام پروژه را ۴ سال تعیین کرده است .

کویت طی قراردادی احدات این فرودگاه جدید را که قرار است در مساحتی بالغ بر ۷۰۰ هزار متر مربع ساخته شودـ به شرکت ترکیه ای لیماک واگذار کرده است .
بر اساس طرح های اولیه این فرودگاه دارای ۵۱ گیت بوده و ظرفیت جابه جایی ۲۵ میلیون نفر در سال را خواهد داشت : این فرودگاه همچنین قادر است همزمان از ۲۰ هواپیمای پهن پیکر میزبانی کند .

کویت که پس از کاهش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی با کسری بودجه قابل توجهی مواجه شدهـ به دنبال ایجاد تنوع در منابع درآمدی است . در همین راستا دولت این کشور طرح های زیادی را به منظور سرمایه گذاری های گسترده ای در بخش گردشگری به اجرا گذاشته و به دنبال شناسایی منابع مالی غیر نفتی است .

۸۲۱۹۱۸۹۲-۷۰۹۴۴۳۷۲

در همین راستا دو طرح بزرک گردشگری شامل – ساخت مجتمع های تجاری و تفریحی در مناطق مرزی با عربستان و عراق با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد دلار در این کشور اجرایی خواهد شد تا علاوه بر شهروندان کویتی – هزاران تن از اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس که از راه خاک کویت به عراق یا عربستان سفر می کنندـ از این خدمات گردشگری بهره مند شوند.

کویت در طول سال به خصوص در ایام محرم و اربعین حسینی از کاروان های زائران شیعه که از بحرین – عربستان – قطر و امارات متحده عربی رهسپار کربلای معلا می شوند مبالغی را دریافت می کند و سود زیادی از این طریق نصیب کویت می شود .

از سوی دیگر روابط خوب و حسنه کویت با بغداد نیز شرایط رفت و آمد زائران با خودروهای شخصی را به عراق فراهم آورده است دولت کویت با پیش بینی قیمت نفت بر پایه ۴۳ دلار در بودجه سالیانه خود تا سال ۲۰۱۹ امیدوار است به تدریج به منابع مالی بیشتری دست یابد و مشکلات مالی پیش روی خود را از طریق ذخیره ارز برطرف کند .شیخ صباح الاحمد امیر کویت نیز یکی از اهداف مهم و بلند مدت دولت این کشور را تبدیل شدن کویت به یک مرکز مالی -تجاری مهم در خاورمیانه دانسته و بارها بر بسیج تمامی امکانات در جهت تحقق این هدف تاکید کرده است .

در همین راستا تسهیلات ویژه ای نیز به اتباع بیش از ۵۰ کشور دنیا در فرودگاه کویت ارائه می شود تا بدین وسیله کویت بتواند بخشی از گردشگران دبی را به سمت خود جذب کند- کویت در پطول ایام سال میزبان بیش از یک میلیون گردشگر است و به دنبال تقویت این صنعت می باشد .

تقویت توانمندی های گردشگری کویت با هدف کاستن حجم وابستگی این کشور به نفت و پایان دادن به بحران اقتصادی می باشد از اهداف میان مدت دولت این کشور به شمار می رود .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.