کد خبر: 6086

تاریخ انتشار: آذر ۶, ۱۳۹۵

سیستم امنیتی فرودگاه ‌ها در سال ۲۰۴۰ چگونه است؟

با پیشرفت سیستم‌های امنیتی در سال ۲۰۴۰ میلادی ایستادن و انتظار در صف‌های بازرسی طولانی، مخصوصا در پروازهای بین‌المللی به فراموشی سپرده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در آینده نه چندان دور اکثر فرودگاه‌های جهان به فناوری‌های فوق پیشرفته مثل بلیت‌های بیولوژیک، سیستم هویت‌سنجی مجازی و سیستم تشخیص محتوای کیف‌های مسافران مجهز […]

با پیشرفت سیستم‌های امنیتی در سال ۲۰۴۰ میلادی ایستادن و انتظار در صف‌های بازرسی طولانی، مخصوصا در پروازهای بین‌المللی به فراموشی سپرده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در آینده نه چندان دور اکثر فرودگاه‌های جهان به فناوری‌های فوق پیشرفته مثل بلیت‌های بیولوژیک، سیستم هویت‌سنجی مجازی و سیستم تشخیص محتوای کیف‌های مسافران مجهز خواهد شد.

در حال حاضر مهم ترین شکایت اکثر مسافران در پروازهای داخلی و خارجی توقف‌های اجباری و طولانی‌مدت در پشت گیت‌های امنیتی است. انتظار طولانی‌مدت مسافران و حتی بروز رفتارهای ناپسند از ماموران امنیتی باعث شده که مسافران پروازهای بین‌المللی به ویژه در فرودگاه مقصد به نوعی کلافه و سردرگم شوند.

۳a9ffb4b00000578-0-image-a-26_1479746068692

کارشناسان صاحب‌نام صنایع امینتی و فرودگاهی معتقدند که تا ۲۵ سال آینده دیگر نیازی به توقف مسافران در پشت گیت‌های بازرسی بدنی و امنیتی نیست و مسافران می‌توانند از مسیر مجهز به سیستم‌های امینتی پیشرفته همزمان با حمل چمدان یا کیف مسافرتی به سرعت عبور کنند.تا ۲۵ سال آینده مفهوم امروزی گذرنامه و ویزا به فراموشی سپرده خواهد شد و تکنولوژی‌های جایگزین مثل بلیت بیولوژیک برای عبور از مرزها بدون داشتن حتی یک مدرک رسمی مثل گذرنامه کافی خواهد بود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.