کد خبر: 5935

تاریخ انتشار: آبان ۱۳, ۱۳۹۵

طرح تولید نخستین هواپیمای دور پرواز مشترک میان روسیه و چین

به گزارش کن نیوز به نقل از رویترز، دو کشور روسیه و چین روز چهارشنبه با رونمایی از ماکت هواپیمای مشترکی که قرار است با همکاری دو کشور ساخته شود، یک قدم به تولید نخستین هواپیمای دور پرواز مشترک نزدیکتر شدند. دو شرکت دولتی «کوماک» و «یو ای سی» از چین و روسیه قرار است […]

به گزارش کن نیوز به نقل از رویترز، دو کشور روسیه و چین روز چهارشنبه با رونمایی از ماکت هواپیمای مشترکی که قرار است با همکاری دو کشور ساخته شود، یک قدم به تولید نخستین هواپیمای دور پرواز مشترک نزدیکتر شدند.

دو شرکت دولتی «کوماک» و «یو ای سی» از چین و روسیه قرار است در تولید این هواپیما با یکدیگر همکاری کنند. این دو شرکت هدف خود از تولید چنین هواپیمایی را رقابت با محصولات شرکت های بوئینگ و ایرباس، به عنوان دو شرکت معتبر تولید هواپیمای مسافربری در جهان اعلام کرده اند.

این در حالیست که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند این پروژه برای دو کشور چین و روسیه بسیار هزینه بر بوده و تنها مقصد و توجیه سیاسی خواهد داشت.

ماکت این هواپیما که هنوز نامی برای آن تعیین نشده، روز سه شنبه در شهر ژوهای چین به نمایش گذاشته شد.

۲۲۶۱۴۳۱

گفتنی است دو کشور چین و روسیه در حال حاضر به تولید هواپیماهای مسافربری کوچک مشغول هستند و توانسته اند با ایرباس و بوئینگ  به خوبی رقابت کنند.

طرح پروژه مشترک تولید هواپیمای دور پرواز مشترک میان دو کشور چین و روسیه، نخستین بار در سال ۲۰۱۴ مطرح شد و قرار است نخستین پرواز این هواپیما بین سالهای ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ انجام شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.