کد خبر: 5944

تاریخ انتشار: آبان ۱۵, ۱۳۹۵

لزوم تجهیز و راه اندازی فرودگاه راکد آباده

فرودگاه آباده در شمال فارس ۲۱ سال پیش کلنک زنی شد و از آن زمان تاکنون به سرانجام و به اهداف پیش بینی شده نرسیده که فرماندار و همچنین نماینده مردم آباده در این زمینه معتقدند باید این روند تغییر کند . به گزارش کن نیوز: فرماندار آباده با اشاره به وضعیت فعلی فرودگاه آباده به […]

فرودگاه آباده در شمال فارس ۲۱ سال پیش کلنک زنی شد و از آن زمان تاکنون به سرانجام و به اهداف پیش بینی شده نرسیده که فرماندار و همچنین نماینده مردم آباده در این زمینه معتقدند باید این روند تغییر کند .

به گزارش کن نیوز: kish_airportفرماندار آباده با اشاره به وضعیت فعلی فرودگاه آباده به ایرنا گفت : به منظور حفظ تجهیزاتی که فعلا در این فرودگاه وجود دارد و اختصاص  اعتبارات لازم برای تکمیل این فرودگاه – اخیرا با شرکت آموزش خلبانی  وارد مذاکره شدیم .

محمدرضا زارع شنبه در این مصاحبه افزود: قرار است با برنامه ریزی های انجام شده و جذب سرمایه گذار مرکز آموزش خلبانی در این مجموعه راه اندازی شود .

فرودگاه آباده از سال ۷۴ با اختصاص زمینی به مساحت ۲۵۷ هکتار برای هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ با ظرفیت ۱۵۰مسافر و فوکر۱۰۰ با ظرفیت ۱۰۷ مسافر طراحی شده اما این فرودگاه با گذشت سالیان متمادی بدلیل عدم تامین اعتبار این اهداف محقق نشده است . در مدت ۲۱سال عمر این پروژه ۱۰میلیارد ریال در فرودگاه آباده هزینه شده است .

همچنین نماینده مردم آباده – خرم بید و بوانات در مجلس شورای اسلامی گفت : این فرودگاه باید با بودجه سه میلیارد تومانی به بهره برداری می رسید که اکنون این مقدار بودجه بسیار ناچیز است و کاری با آن نمی توان انجام داد .

رحیم زارع در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه فرودگاه آباده پتانسیل بالایی برای استان و شهرهای شمالی فارس خواهد داشت – گفت : با احدات فرودگاه آباده – می توان علاوه بر مسافربری می توان برای صادرات کشاورزی در حوزه خلیج فارس نیز استفاده کرد .

وی گفت : وظیفه نماینده تنها قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است و بودجه دست نماینده نیست اما رایزنی برای اینکه فرودگاه آباده به نتیجه برسد همچنان ادامه دارد و لازم است تا برای راه اندازی اولیه این فرودگاه – مجوزی دریافت شود .

شهرستان آباده در ۲۷۶ کیلومتری شهر شیراز قرار دارد .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.