کد خبر: 5998

تاریخ انتشار: آبان ۲۲, ۱۳۹۵

واحد علوم و تحقیقات قطب علمی طراحی و تولید هواپیماهای سبک می شود

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، قطب علمی طراحی و ساخت هواپیماهای GA (هوانوردی عمومی) و موتورهای سبک می شود. به گزارش کن نیوز به نقل از ایرنا، ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت ریاست جمهوری و واحد علوم و تحقیقات با هدف گسترش همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی […]

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، قطب علمی طراحی و ساخت هواپیماهای GA (هوانوردی عمومی) و موتورهای سبک می شود.

به گزارش کن نیوز به نقل از ایرنا، ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت ریاست جمهوری و واحد علوم و تحقیقات با هدف گسترش همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی جهت افزایش توان ملی در حل مشکلات و معضلات علمی و تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

p-air2air-ga_aircraft

اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی تا مرحله تبیین دانش فنی، تشکیل قطب علمی طراحی و ساخت پهپاد و ریزپهپاد در دانشگاه، تشکیل قطب علمی طراحی و ساخت هواپیماهای GA هوانوردی عمومی (General Aviation) و موتورهای سبک در دانشگاه از موضوعات مورد تفاهم در این قرارداد همکاری است.

همچنین راه اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز، تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ارتقای توان علمی کارشناسان و محققان ستاد در مراکز تحقیقاتی، آموزشی، صنعتی و خدماتی از دیگر بندهای این تفاهم نامه همکاری است.

طرفین در این تفاهم نامه همچنین در زمینه هدایت و حمایت پایان نامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای تحقیقاتی ستاد، نیاز سنجی فناوری های نوین توسط کارشناسان دو طرف و برنامه ریزی برای رسیدن به موارد اولویت دار، انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی، تبادل اطلاعات و تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها به توافق رسیدند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • Karim Amani

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۳۹۵

  0 - 0

  از کی تا حالا جای مراکز علمی و تحقیقاتی امثال دانشگاه ها با مراکز تولیدی صنعتی امثال کارخانجات عوض شده است ‘ انهم دانشگاه ازاد به مرکز قطب این صنعت ‘ یادم هست حدود ۱۰ سال پیش دانشگاه شریف نیز یک همچین راهی را رفت و یک نمونه طراحی و ساخته شده را در گوشه ای از دانشگاه تا مدتها برای ارتقای دانش و عبرت دانش پژوهان و علاقه مندان به هوانوردی به نمایش گذاشته بود .اگر این توافق نامه بین دو مرجع مهم در کشور سرکاری نباشد باید آنرا یک انقلاب در جابجایی مراکز پژوهشی با مراکز صنعتی دانست .مشتاقانه باید منتظر نتایج عدیده این جابجایی باشیم.
  خلبان کریم امانی

  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.