کد خبر: 6267

تاریخ انتشار: آذر ۲۴, ۱۳۹۵

مذاکره روسیه با ایران برای فروش هواپیمای سوپرجت

الکساندر نواک عصر سه شنبه در همایش تجاری ایران و روسیه اظهار کرد: موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری ایران و روسیه  میان وزارتخانه‌های اقتصاد ایران و روسیه به امضا رسیده است به همین منظور تعرفه برخی اقلام پایین آمده و کریدور سبز را راه‌اندازی شد.   به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم ؛وی افزود: بانک‌های مرکزی دو کشور […]

الکساندر نواک عصر سه شنبه در همایش تجاری ایران و روسیه اظهار کرد: موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری ایران و روسیه  میان وزارتخانه‌های اقتصاد ایران و روسیه به امضا رسیده است به همین منظور تعرفه برخی اقلام پایین آمده و کریدور سبز را راه‌اندازی شد.

 

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم ؛وی افزود: بانک‌های مرکزی دو کشور بهترین شرایط را در مقایسه با گذشته ایجاد کرده‌اند و اکنون جابه‌جایی پول به شکل مناسبی انجام می‌شود.

وزیر انرژی روسیه ادامه داد: ۱۰ بانک بزرگ از طرف ایران و روسیه شروع به‌کار کرده‌اند و تیمی برای پیگیری این موضوع گمارده شده تا به وضعیت مطلوب برسد.

وی افزود: وزارت دارایی دو کشور برای تخصیص اعتبار ۲٫۵ میلیارد دلاری در حال فعالیت است تا این قرارداد برای احداث نیروگاه اتمی بوشهر و برقی سازی خطوط ریلی در ایران و پروژه‌ها دیگر به امضا برسد.

نواک با اشاره به تمایل روسیه برای فروش هواپیما به ایران گفت: در حال مذاکره برای فروش هواپیمای سوپرجت به ایران هستیم.

وی با اشاره به امضا موافقت‌نامه برای تجارت آزاد با اورسیا است گفت: تلاش زیادی در این رابطه توسط کارشناسان دو کشور انجام شده و کمیسیون تجاری اورسیا تصمیماتی را دراین‌ارتباط اتخاذ کرده‌اند.

وزیر انرژی روسیه گفت: رهبران کشوهایی که در اتحادیه اورسیا حضور دارند در حال تصمیم‌گیری برای برقرار روابط تجاری آزاد با ایران هستند که به‌زودی نتایج آن اعلام می‌شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.