کد خبر: 6399

تاریخ انتشار: بهمن ۴, ۱۳۹۵

سقوط بالگرد نظامی ارتش کامرون چهار کشته بر جا گذاشت

بالگرد نظامی ارتش کامرون حین انجام عملیات ضد تروریسم دچار سانحه شد و چهار سرنشین آن از جمله دو افسر عالی رتبه کشته شدند. به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد ارتش کامرون به شرط فاش نشدن نامش گفت: در این حادثه چهار نفر از جمله یک ژنرال به نام […]

بالگرد نظامی ارتش کامرون حین انجام عملیات ضد تروریسم دچار سانحه شد و چهار سرنشین آن از جمله دو افسر عالی رتبه کشته شدند.

به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد ارتش کامرون به شرط فاش نشدن نامش گفت: در این حادثه چهار نفر از جمله یک ژنرال به نام ‘جیکوب کوجی’ و یک سرهنگ ارتش کامرون کشته شدند.

این منبع مطلع ارتش کامرون بدون اشاره به جزییات و علت حادثه اضافه کرد که سانحه سقوط این بالگرد روز گذشته (یکشنبه) در منطقه ‘بوگو’ در شمالی ترین نقطه کامرون رخ داد.وی تصریح کرد که این بالگرد در حال اجرای بخشی از عملیات مبارزه با گروه تروریستی بوکوحرام بود که دچار سانحه شد.یک مقام دولت محلی نیز کشته شدن این افراد را در سانحه مذکور تایید کرد.

جیکوب کوجی فرمانده عملیاتی به نام ‘ظهور ۴’ بود که ارتش کامرون با هدف مبارزه با گروه تکفیری بوکوحرام آغاز کرده است.وی نخستین ژنرال کامرونی است که در نبرد علیه بوکوحرام کشته می شود.این گروه تروریستی که فعالیت هایش را از سال ۲۰۰۹ در نیجریه آغاز کرد، طی سال های اخیر حملاتش را به آن سوی مرزهای نیجریه با کامرون، چاد و نیجر نیز گسترش داده است.

تاکنون دست کم ۲۰ هزار نفر در نتیجه این حملات کشته و حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر آواره شده اند.

از زمان اعلام خبر غلبه ارتش نیجریه بر بوکوحرام و فرار آن ها از آخرین مقرشان در جنگل سامبیزا، کامرون عملیات نظامی خود را در راستای مرزهای شمالی اش تشدید کرده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.