کد خبر: 6385

تاریخ انتشار: بهمن ۴, ۱۳۹۵

تردد با هواپیمای ایرباس کمترین هزینه را برای مسافران دارد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تردد با هواپیمای ایرباس حاصل از توافق برجام کمترین هزینه را برای مسافران مسیر زاهدان – تهران و برعکس دارد. به گزارش کن نیوز ،علیرضا نورا روز یکشنبه در حاشیه ورود نخستین هواپیمای ایرباس حاصل از توافق برجام به فرودگاه بین المللی زاهدان به خبرنگار […]

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تردد با هواپیمای ایرباس حاصل از توافق برجام کمترین هزینه را برای مسافران مسیر زاهدان – تهران و برعکس دارد.

به گزارش کن نیوز ،علیرضا نورا روز یکشنبه در حاشیه ورود نخستین هواپیمای ایرباس حاصل از توافق برجام به فرودگاه بین المللی زاهدان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزینه بلیت هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در مسیر تهران – زاهدان و برعکس یک میلیون و ۲۹۰ هزار ریال، یک میلیون و ۶۶۰ هزار ریال و در بیزینس کلاس بیش از ۲ میلیون ریال است.

وی تصریح کرد: قیمت اصلی بلیت های پروازی در مسیر تهران – زاهدان و برعکس با هواپیمای ایرباس چهار میلیون ریال است که هواپیمای جدید خریداری شده با کمترین قیمت مسافران را در این مسیرها جابجا می کند.وی تصریح کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بر اساس قراردادی ۱۰ ساله با شرکت ایرباس، شرکت ATR و بوئینگ، ۲۰۰ فروند هواپیما را خریداری می کند که ۱۰۰ فروند آن ایرباس است.

وی ادامه داد: هواپیمایی که امروز وارد فرودگاه زاهدان شد یکی از هشت فروند هواپیمایی است که تا پایان امسال وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت این هواپیما ۱۸۵ نفر است که ۱۶ صندلی آن بیزینس کلاس و ۱۶۹ صندلی دیگر از نوع اکونومی است.

به گزارش ایرنا، صندلی های هواپیما بر اساس راحتی و امکانات و خدمات ارائه شده به کلاس های مختلف همچون فرست کلاس (درجه یک)، بیزینس کلاس (تجاری) و اکونومی کلاس (اقتصادی) تقسیم می شود که این کلاس ها بر اساس خدمات و امکانات ارائه شده دارای قیمت های متفاوتی هستند.

نورا اظهار داشت: امیدوار هستیم با بهره گیری از این هواپیما بتوانیم خطوط پروازی فرودگاه بین المللی زاهدان را در مسیر تهران و چابهار افزایش دهیم.وی بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته قرار است سه پرواز در هفته در مسیر تهران – زاهدان – بندر عباس – چابهار با هواپیمای خریداری شده انجام شود.

به گزارش ایرنا، شرکت های هوایی ایران با آغاز اجرایی شدن برجام از دی ماه پارسال مذاکرات مستقیم را با شرکت های هواپیماسازی بزرگ دنیا از جمله ایرباس و بوئینگ آغاز کردند.

اواخر سال ۱۳۹۴ پس از سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به کشور فرانسه، پیش قرارداد خرید بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما بین شرکت ایرباس و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاریس امضا شد.

اوایل مهرماه امسال بود که اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) مجوز فروش هواپیما به ایران را به شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ داد.

با صدور این مجوز، مذاکرات بین نمایندگان شرکت های بوئینگ و ایرباس با مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به مراحل نهایی رسید. در نتیجه قرارداد حدود ۱۰ میلیارد دلاری بین ایران ایر و شرکت ایرباس برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد، ایران ایر ۴۶ فروند هواپیما ۳۲۱ از ایرباس خریداری کرد که در مجموع بیش از هشت هزار و ۳۰۰ صندلی را به ظرفیت هما اضافه می کند.همچنین ایران ایر ۳۸ فروند ایرباس از نوع ۳۳۰ تحویل می گیرد که ۲۵۳ صندلی دارد و در مجموع شمار صندلی های این سری از هواپیماها برای ایران ایر بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۰ صندلی ظرفیت ایجاد می کند.

ایران ایر همچنین ۱۶ فروند هواپیمای ۳۵۰ ایرباس را برای پروازهای دور برد خود متشکل از پنج هزار و ۶۰۰ صندلی در آینده تحویل خواهد گرفت تا بتواند در پروازهای بین المللی از این هواپیما استفاده کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.