کد خبر: 6405

تاریخ انتشار: بهمن ۹, ۱۳۹۵

پنتاگون در پی کاهش هزینه های پروژه جنگنده های اف-۳۵ و هواپیمای ریاست جمهوری

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، تلاش می کند در پروژه جنگنده های رادارگریز اف-۳۵ و همچنین طرح ساخت هواپیمای آتی ریاست جمهوری ایر فورس وان Air Force One که از نظر ترامپ از مدیریت مالی مناسبی برخوردار نیستند، صرفه جویی کند. به گزارش کن نیوز ، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد وزارت […]

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، تلاش می کند در پروژه جنگنده های رادارگریز اف-۳۵ و همچنین طرح ساخت هواپیمای آتی ریاست جمهوری ایر فورس وان Air Force One که از نظر ترامپ از مدیریت مالی مناسبی برخوردار نیستند، صرفه جویی کند.

به گزارش کن نیوز ، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد وزارت دفاع به منظور پائین آوردن هزینه های این دو پروژه ، آنها را مورد بازبینی مجدد قرار می دهد. انتشار این خبر در روز جمعه موجب شد ارزش سهام لاکهید مارتین که سازنده هواپیماهای اف- ۳۵ است در بازار مالی آمریکا یک درصد کاهش پیدا کند.

ماه گذشته نیز در پی انتقادات صریح دونالد ترامپ از قیمت بالای هواپیمای اف-۳۵ که سال گذشته نزدیک به بیست درصد از گردش مالی شرکت هواپیماسازی لاکهید مارتین به ارزش چهل و شش میلیارد و یکصد میلیون دلار را به خود اختصاص داد، ارزش سهام این شرکت در معاملات بازار بورس وال استریت یک و بیست و هفت صدم درصد کاهش یافت.

ماریلین هیوسن مدیر عامل شرکت لاکهید مارتین قول داده است قیمت جنگنده اف-۳۵ را که از نظر رئیس جمهور جدید آمریکا بیش از اندازه گران است، پائین بیاورد. مدیر عامل لاکهید مارتین با دونالد ترامپ تلفنی گفتگو کرده و شخصا به وی قول داده است قیمت جنگنده اف-۳۵ را کاهش دهد.

وزیر دفاع آمریکا در یادداشت کوتاهی که روز جمعه توسط پنتاگون منتشر شد اعلام کرد لازم است که به منظور کاهش هزینه های پروژه اف-۳۵ آن را مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، طبق یادداشت جیمز متیس، پنتاگون امکان جایگزینی برخی از هواپیماهای اف-۳۵ را توسط جنگنده های بوئینگ اف/ای-۱۸ سوپر هارنت F/A-18 “Super Hornet” بررسی کند. این جنگنده ها به اندازه اف-۳۵ پیشرفته نیستند اما تولید آنها برای وزارت دفاع ارزان تر تمام می شود.

رئیس جمهور جدید آمریکا نیز که جنگنده های اف-۳۵ را بیش از حد گران توصیف کرده است، این پیام را به لاکهید مارتین داده که ممکن است در نهایت محصولات شرکت بوئنیگ را به جای اف-۳۵ انتخاب کند. با این حال انتشار این خبر بسیاری از کارشناسان و متخصصان بخش دفاعی آمریکا را متعجب کرده است چرا که این دو هواپیما به هیچ وجه قابل مقایسه با یکدیگر نیستند.

ژنرال جیمز متیس در یادداشت خود تصریح کرد در رابطه با هواپیمای ریاست جمهوری آمریکا نیز پیشنهادهایی را بررسی خواهیم کرد که هزینه های ساخت و بهره برداری آن کمتر از قبل باشد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.