کد خبر: 6481

تاریخ انتشار: بهمن ۲۵, ۱۳۹۵

برگزاری رزمایش طرح اضطراری در فرودگاه بین المللی بندرعباس

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان از برگزاری رزمایش طرح اضطراری با حضور سازمان های امداد رسان و نهادهای درگیر در امر سوانح هوایی در فرودگاه بین المللی بندرعباس خبر داد. کن نیوز به نقل از ایرنا، محمود امانی یکشنبه ۲۴ بهمن در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران هدف از اجرای این مانور را آمادگی […]

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان از برگزاری رزمایش طرح اضطراری با حضور سازمان های امداد رسان و نهادهای درگیر در امر سوانح هوایی در فرودگاه بین المللی بندرعباس خبر داد.

کن نیوز به نقل از ایرنا، محمود امانی یکشنبه ۲۴ بهمن در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران هدف از اجرای این مانور را آمادگی هرچه بیشتر عوامل دخیل در سوانح هوایی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه طرح با موفقیت کامل برگزار شد.
وی افزود: در این رزمایش علاوه بر نیروهای فرودگاهی ، اورژانس ، سازمان آتش نشانی ، جمعیت حلال احمر، بهزیستی ، نیروهای انتظامی ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش هم حضور داشتند.

وی بیان داشت: این مانور هر دوسال یکبار و با هدف حفظ آمادگی نیروهای امدادرسان برای خدمت در مواقع بحرانی برگزار می شود.

امانی با اشاره به سناریوی این رزمایش، گفت: در این مانور فرض برآن بود که یک هواپیما با ۵۰ سرنشین در باند فرودگاه دچار سانحه و آتش سوزی شد و گروه های امدادرسان پس از اطلاع از حادثه در کوتاه ترین زمان ، خود را به محل می رسادندند و آتش را مهار و مسافرین را از محل آتش سوزی دور و امدادرسانی کردند.

استان هرمزگان دارای ۱۳ فرودگاه است که از این تعداد تنها ۶ فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.بیشترین تعداد پروازها با روزانه ۳۸ سورتی پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام می شود و سالانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ مسافر از خدمات این فرودگاه برای جا به جایی خود استفاده می کنند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.