کد خبر: 6455

تاریخ انتشار: بهمن ۱۷, ۱۳۹۵

دبیرکل جمعیت هلال احمر: ۲۶فروند بالگرد امدادی در کشور فعال است

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از فعال بودن ۲۶ فروند بالگرد امدادی در استان های مختلف خبر داد و گفت: این تعداد براساس نیازهای موجود کشور باید به ۴۰ فروند افزایش پیدا کند. به گزارش ایرنا، مصطفی محمدیون یکشنبه در همایش تجلیل از نجاتگران استان قزوین افزود:یکی از برنامه های مهم ما هر کدام از […]

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از فعال بودن ۲۶ فروند بالگرد امدادی در استان های مختلف خبر داد و گفت: این تعداد براساس نیازهای موجود کشور باید به ۴۰ فروند افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، مصطفی محمدیون یکشنبه در همایش تجلیل از نجاتگران استان قزوین افزود:یکی از برنامه های مهم ما هر کدام از استان ها یک بالگرد امدادی اختصاص یابد تا در زمان بحران ها بتوان عملیات امداد و نجات را با سرعت مناسب به مردم ارائه داد.

وی در ادامه با اشاره به اختصاص یک بالگرد امدادی به شکل دایمی به استان قزوین،گفت: هزینه تقریبی خرید این بالگرد ۱۱میلیون دلار است.این مسئول در ادامه خواستار کمک و حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی برای افزایش تعداد بالگردهای بالگردی در کشور شد.

محمدیون در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: جمعیت هلال احمر به منظور آموزش و تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر آموزش های خود را به صورت مستمر و مداوم برای تمام افراد ارایه می دهد و در همین راستا حتی از سال گذشته به منظور ساماندهی و انسجام آموزش ها ،معاونت آموزش نیز در این جمعیت تاسیس شده است.

وی در ادامه کمبود تجهیزات را از مهم ترین مشکلات جمعیت هلال احمر برشمرد و ادامه داد: البته انبارهای امدادی ما از نظر ذخیره سازی اقلام مورد نیاز هیچ گونه کمبودی ندارند و تنها نیاز ما به روز رسانی تجهیزات است.

این مسئول ادامه داد:در روزهای اخیر حوادث مختلفی چون آتش سوزی ساختمان پلاسکو، سیل در سیستان و بلوچستان و برف و کولاک در ۲۷ استان کشور اتفاق افتاد که با تلاش بی وقفه و ایثارگونه امدادگران و نجاتگران شاهد کاهش خسارت ها بوده ایم.

محمدیون با اشاره به آمادگی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی در هنگام حوادث،اضافه کرد:این جمعیت از نظر نیروی انسانی کمبودی ندارد چرا که این نهاد متکی بر نیروی داوطلب و مردمی است.دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در پایان افزود:خدمات و تلاش های امدادگران،نجاتگران و داوطلبان ما منبعث از فرهنگ ایثار بوده و تجربه دفاع مقدس نشان داد اعتماد و کار را به دست مردم سپردن چه ثمره های ارزشمندی را در پی دارد.

یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان قزوین با استقرار دایم صبح امروز یکشنبه با حضور چند تن از مسئولان جمعیت هلال احمر کشور،استاندار و نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

این بالگرد که از خرید های جدید جمعیت هلال احمر کشور است از نوع ۴۱۲ با ظرفیت ۱۳مسافر می باشد و جزو بالگردهای دو موتوره به‌ روز و مجهز دنیا است که توانایی پرواز در روز و شب، پرواز روی آب، پرواز روی مناطق شهری و جمعیتی را دارد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.