کد خبر: 6413

تاریخ انتشار: بهمن ۱۳, ۱۳۹۵

مشکلات شرکت های هواپیمایی پس از دستورات مهاجرتی ترامپ

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که شرکت های هواپیمایی واکنشی خشم آلود به تغییر ناگهانی سیاست مهاجرتی آمریکا نشان داده  اند و با نامشخص خواندن مقررات جدید- اعلام کردند که هزینه های غیرمترقبه اضافی بر آنان تحمیل شده و از این در هراسند که در صورت بروز خطا جریمه شوند . به گزارش کن نیوز […]

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که شرکت های هواپیمایی واکنشی خشم آلود به تغییر ناگهانی سیاست مهاجرتی آمریکا نشان داده  اند و با نامشخص خواندن مقررات جدید- اعلام کردند که هزینه های غیرمترقبه اضافی بر آنان تحمیل شده و از این در هراسند که در صورت بروز خطا جریمه شوند .

به گزارش کن نیوز به نقل از  ایرنا- دونالد ترامپ به تازگی با صدور دو فرمان – ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به مدت ۹۰ روز به خاک آمریکا ممنوع کرد وی همچنین ورود پناهجویان سوری را برای همیشه به آمریکا ممنوع ساخت و پناهجویان دیگر کشورها نیز تا ۱۲۰ روز دیگر نمی توانند به خاک آمریکا وارد شوند .

رویترز نوشت که انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) که ۲۶۵ شرکت هواپیمایی عضو آن هستند- روز دوشنبه خبر داد که این فرمان بدون هماهنگی یا هشدار قبلی صادر و موجب سردرگمی مسافران و اعضای آن شده
است . مدیر یکی از شرکت های هواپیمایی خلیج فارس که خواست نامش فاش نشود- با شکایت از مقام های مرزبانی و گمرک آمریکا در منطقه گفت که آنان همزمان با رسانه ای شدن این فرمان ها اطلاع رسانی به فرودگاهها و شرکت های هواپیمایی را آغاز کردند هواپیمایی نروژی “ایر شاتل ” نیز اعلام کرد که از طریق رسانه ها از این فرمان ها آگاه شده است .

شرکت های هواپیمایی دیگر نیز گفتند که خبر این دو فرمان را از طریق کنفرانس تلفنی با مسئولان آمریکایی دریافت کردند هواپیمایی هلندی “کی ال ام ” روز شنبه هفت مسافر را از پرواز منع و از اینکه مسافران این شرکت با چنین تغییرات ناگهانی مواجه شدند- ابراز ناراحتی کرد .

به نوشته رویترز- اگر کشوری جلوی ورود مسافری را بگیرد معمولات شرکت هواپیمایی موظف است تا وی را به مبدا بازگرداند شرکت های هواپیمایی باید از مقررات مهاجرتی پیروی کرده و مدارک مسافرتی مسافران را پیش از سوار شدن یا هنگام تهیه بلیط هواپیما چک کنند . با این حال ابهام موجود در مقررات جدید موجب به زحمت افتادن شرکت ها برای تطبیق با اوضاع جدید شده است . به عنوان مثال – وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که دولت آمریکا به
آن وزارتخانه اطلاع داده که محدودیتهای مسافرتی شامل افرادی که ازانگلیس به آمریکا سفر می کنند نمی شود و ملیت و مکان تولد آنها نقشی در این میان ندارد .

اما صبح روز دوشنبه تارنمای سفارت آمریکا در انگلیس خبر داد که صدور ویزا برای اتباع هفت کشور و افرادی که دارای تابعیت دوگانه یکی از این کشورها هستند تعلیق شده است ساعاتی بعد این صفحه پاک شد و وزارت امور خارجه انگلیس تکرار کرد که این محدودیتها شامل دارندگان گذرنامه انگلیسی نمی شود .

مدیر هواپیمایی خلیج به رویترز گفت که مقام های آمریکایی به صورت شفاهی به این شرکت گفته اند که مسافران کشورهای ممنوعه می توانند سوار هواپیما شوند منوط به اینکه حائز روادیدی خاص باشند- اما هنوز دستورالعمل یا بیانیه مکتوبی در این زمینه صادر نشده است .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.