کد خبر: 6462

تاریخ انتشار: بهمن ۲۰, ۱۳۹۵

نخستین هواپیمای مسافری ساخت چینی بزودی به پرواز در می‌آید

به گزارش مهر به نقل از «دیل میل»، نخستین هواپیمای مسافربری ساخت چین که کاملا در داخل خاک این کشور ساخته شده، قرار است در ماه جاری میلادی به پرواز در آید. این هواپیما C919 نام دارد و توسط شرکت دولتی هواپیمای بازرگانی چین ساخته شده و  دو ردیف صندلی در سمت راست و چپ هواپیما وجود […]

به گزارش مهر به نقل از «دیل میل»، نخستین هواپیمای مسافربری ساخت چین که کاملا در داخل خاک این کشور ساخته شده، قرار است در ماه جاری میلادی به پرواز در آید.

این هواپیما C919 نام دارد و توسط شرکت دولتی هواپیمای بازرگانی چین ساخته شده و  دو ردیف صندلی در سمت راست و چپ هواپیما وجود دارد.

این محصول جدید چینی ها گنجایش ۱۶۸مسافر را دارد.

طبق گزارشات بدست آمده تا کنون ۵۷۰ سفارش از این نوع هواپیما از سوی ایرلاین های چینی ارائه شده است.

برآورد می شود که قیمت تمام شده این هواپیما ۵۰ میلیون دلار باشد که ۳۰ درصد ارزانتر از هواپیمای ۷۳۷ بوئینگ و ۳۲۰ ایرباس است.

کابین خلبان هواپیمای  C919 کاملا مجهز  و سیستم خلبانی آن بیشتر شبیه به هواپیماهای ایرباس است.

قرار است تست پرواز این هواپیما در حدود سه سال باشد و بعداز آن استفاده بازرگانی از آن صورت می گیرد.

هواپیمای C919 دارای برد پروازی استاندارد ۴ هزار و ۷۵ کیلومتر است که این یعنی پرواز بی وقفه از نیویورک به لوس آنجلس یا از شانگهای به کوالالامپور است.

اکنون می توان گفت که در آینده ای نه چندان دور، چینی ها رقیب ایرباس و بوئینگ خواهند شد و سفارشات این دو شرکت غول هواپیما سازی جهان به طرز قابل توجهی تحت الشعاع قرا خواهد گرفت.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.