کد خبر: 6682

تاریخ انتشار: اسفند ۲۳, ۱۳۹۵

افزایش گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه مشهد تا ۱۶ میلیون نفر

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت : ظرف چهار سال آینده گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به ۱۶ میلیون نفر در سال افزایش می یابد. به گزارش ایرنا: محمدباقر قاسم زاده افزود:بر این اساس با ساخت پایانه جدید خارجی و نیز توسعه پایانه داخلی گنجایش جا به جایی […]

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت : ظرف چهار سال آینده گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به ۱۶ میلیون نفر در سال افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا: محمدباقر قاسم زاده افزود:بر این اساس با ساخت پایانه جدید خارجی و نیز توسعه پایانه داخلی گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه مشهد به بیش از دو برابر ارتقا می یابد .

وی ادامه داد: ساخت پایانه خارجی فرودگاه مشهد با مشارکت شرکت فرانسوی بر اساس تصویب هیات دولت با ارزش تقریبی سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون قطعی شده است.

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت : بر این اساس با ساخت پایانه ۴۲ هزار مترمربعی گنجایش جابه جایی مسافران خارجی از دو میلیون به چهار میلیون نفر در سال افزایش می یابد .

وی افزود: طرح بهسازی و توسعه پایانه داخلی فرودگاه مشهد به مساحت ۲۴ هزار مترمربع با هدف افزایش گنجایش جا به جایی مسافر تا ۱۲ میلیون مسافر در سال نیز انجام خواهد شد .

قاسم زاده ادامه داد: طی امسال ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه در طرح های  توسعه ای فرودگاه مشهد انجام شد که ۲۰ میلیارد ریال دیگر آن باقی مانده است.

*سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی در فرودگاه مشهد

وی گفت : به منظور اجرای این طرح توسعه مناقصه هزار میلیارد ریالی فرودگاه مشهد انجام و برای ۱۸ ماه آینده این حجم سرمایه گذاری در آن برنامه ریزی شده که بی سابقه است و فرودگاه با این رقم سرمایه گذاری متحول می شود .

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی افزود: محوطه سازی – پارکینک طبقاتی -ساختمان سپاه فرودگاه مشهد- منطقه یخ زدایی هواپیماها- تکمیل ساختمانهای مجتمع فرهنگی و مهمتر از همه طرح محوطه مقابل پایانه داخلی که به پارکینک طبقاتی متصل می شود در این طرح پیش بینی و برنامه ریزی شده اند .

وی ادامه داد: ادامه پارکینک طبقاتی فرودگاه مشهد و توسعه و اتصال آن به بزرگراه شهید کلانتری از دیگر طرحهای در دست تهیه است تا با اجرای آن فرودگاه مشهد از بن بست کنونی خارج شود.

قاسم زاده گفت : با اجرای این طرحها ظرف چهار سال آینده گنجایش جا به جایی مسافر در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از ۸ ۵ میلیون نفر به بیش از ۱۶ میلیون نفر افزایش می یابد.

فرودگاه مشهد بعد از مهرآباد دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که در شرایط عادی بطور متوسط تا ۱۸۰ پرواز و در ایام پیک مسافری تا ۲۶۰ پرواز در آن انجام می شود .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.