کد خبر: 6697

تاریخ انتشار: اسفند ۲۶, ۱۳۹۵

تا سال ۲۰۲۵ چین ۱۳۶ فرودگاه جدید می سازد

منابع دولتی چین روز چهارشنبه اعلام کردند این کشور قصد دارد ظرف هشت سال آینده یکصد و سی و شش فرودگاه جدید احداث کند. طبق طرحی که کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین CNDR و اداره هوانوردی کشوری چین تهیه کرده است، دولت چین تا سال دو هزار و بیست و پنج در مجموع یکصد […]

منابع دولتی چین روز چهارشنبه اعلام کردند این کشور قصد دارد ظرف هشت سال آینده یکصد و سی و شش فرودگاه جدید احداث کند.

طبق طرحی که کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین CNDR و اداره هوانوردی کشوری چین تهیه کرده است، دولت چین تا سال دو هزار و بیست و پنج در مجموع یکصد و سی و شش فرودگاه جدید خواهد ساخت. مقامات پکن می گویند زیرساخت های جدید حمل و نقل هوایی شبکه ای از فرودگاه ها با کلاس جهانی هستند که به مرکز حمل و نقل منطقه ای و بین المللی تبدیل خواهند شد.

دولت چین از سال دو هزار و هشت سرمایه گذاریهای قابل توجه خود را در زیرساخت های حمل و نقل آغاز کرد تا به این ترتیب پیامدهای منفی ناشی از بحران مالی جهانی را کمرنگ کند.چین از همان زمان به طور جدی وارد مرحله ساخت و ساز فرودگاههای جدید شد.

به رغم این که شرایط خدمات در بخش حمل و نقل هوایی چین به طرز ملموسی بهبود یافته، تعداد فرودگاههای فعال در این کشور با نیازهای فزاینده مطابقت نمی کند و پراکندگی آنها نیز در نقاط مختلف چین یکسان است.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از پکن، تا پایان سال دو هزار و پانزده در مجموع دویست و هفت فرودگاه غیرنظامی در چین وجود داشت اما پکن در نظر دارد تا سال دو هزار و بیست شمار این فرودگاهها را به دویست و شصت برساند.

در سال دو هزار و پانزده فرودگاههای چین پذیرای نهصد و ده میلیون مسافر بود و انتظار می رود این رقم در سال دو هزار و بیست به یک میلیارد و پانصد میلیون و در سال دو هزار و بیست و پنج به دو میلیارد و دویست میلیون نفر افزایش یابد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.