کد خبر: 6736

تاریخ انتشار: فروردین ۵, ۱۳۹۶

سومین هواپیمای خریداری شده از ایرباس شنبه وارد ایران می‌شود

در پی امضای توافق نامه خرید یکصد فروند هواپیما توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از شرکت ایرباس، در روز بیست و سوم دی ماه امسال اولین فروند از این سفارشات که یک فروند ایرباس ۳۲۱ بود تحویل ایران ایر شد. سپس دومین هواپیمای خریداری شده از ایرباس در تاریخ ۲۱ اسفندماه از نوع ایرباس ۳۳۰ […]

در پی امضای توافق نامه خرید یکصد فروند هواپیما توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از شرکت ایرباس، در روز بیست و سوم دی ماه امسال اولین فروند از این سفارشات که یک فروند ایرباس ۳۲۱ بود تحویل ایران ایر شد.

سپس دومین هواپیمای خریداری شده از ایرباس در تاریخ ۲۱ اسفندماه از نوع ایرباس ۳۳۰ از سری ۲۰۰ در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست تا سرآغاز تحول در ناوگان هوایی پهن پیکر کشور باشد، زیرا تاکنون هیچ شرکتی در ایران این هواپیما را بکار نگرفته است.

ایرباس ۳۳۰ ایران ایر قادر است تا ۳۲ مسافر را در قسمت «بیزنس کلاس» و ۲۰۶ مسافر را در قسمت اقتصادی (اکونومی) در مسیری به طول بیش از ۱۳ هزار کیلومتر حمل کند؛ ضمن اینکه قسمت بار آن نیز در حدود  ۳۶ تن ظرفیت دارد.

ایرباس ۳۳۰ یک هواپیمای پهن پیکر دوموتوره است و برای برخاستن به باندی به طول ۲ هزار و ۷۰۰ متر و برای فرود به باندی به طول یک هزار و هفتصد و سی متر نیاز دارد و می‌تواند در اکثر فرودگاه‌های کشور نشست و برخاست انجام دهد.

طول هواپیمای ایرباس ۳۳۰ از سری ۲۰۰ برابر ۵۸٫۸۲ متر، فاصله دو سر بال آن ۶۰٫۳۰ متر و ارتفاع هواپیما از سکان عمودی تا زمین ۱۷٫۳۹ متر است.

بر اساس این گزارش، بر اساس قرارداد ایران ایر و شرکت ایرباس ۱۰۰ فروند هواپیما شامل ۳۸  فروند ایرباس از نوع ۳۳۰،  ۴۶ فروند هواپیما ۳۲۱ و ۱۶ فروند ایرباس ۳۵۰ از ایرباس است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.