کد خبر: 6721

تاریخ انتشار: اسفند ۲۸, ۱۳۹۵

فرد مهاجم در فرودگاه اورلی پاریس کشته شد

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد نیروهای امنیتی فرودگاه اورلی در جنوب پاریس صبح شنبه مردی را که سلاح یک مأمور نظامی گشت ضد تروریست را سرقت کرده بود، کشتند. پی‌یِر -آنری برانده (Pierre-Henry Brandet) سخنگوی وزارت کشور فرانسه گفت حدود ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه امروز مردی سلاح یک مأمور نظامی را سرقت کرد و […]

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد نیروهای امنیتی فرودگاه اورلی در جنوب پاریس صبح شنبه مردی را که سلاح یک مأمور نظامی گشت ضد تروریست را سرقت کرده بود، کشتند.

پی‌یِر -آنری برانده (Pierre-Henry Brandet) سخنگوی وزارت کشور فرانسه گفت حدود ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه امروز مردی سلاح یک مأمور نظامی را سرقت کرد و به داخل فروشگاهی در داخل این فرودگاه پناه برد که نیروهای امنیتی وی را هدف قرار دادند و کشتند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، این مرد در سالن شماره یک پایانه « اورلی جنوب » (Orly Sud) توسط نیروهای امنیتی کشته شد.

سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه نیز از تعلیق کامل حمل و نقل هوایی در این فرودگاه بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، وزارت کشور فرانسه افزود در این حادثه به هیچ یک از مسافرانی که در سالن حضور داشتند، آسیبی نرسیده و هر دو ترمینال این فرودگاه (جنوب و غرب) بسته شده است و مسئولان فرودگاه در حال تخلیه مسافران هستند.

برونو لو رو (Bruno Le Roux) وزیر کشور فرانسه بلافاصله به محل این حادثه رفت. نیروهای خنثی سازی بمب به محل اعزام شده اند تا مشخص شود که آیا این فرد مواد منفجره به همراه داشته است یا خیر.

این سخنگو افزود محیط امنیتی ایجاد شده و شمار زیادی از نیروهای امنیتی و پلیس در محل مستقر شده اند.

مأمور نظامی که این مرد به وی حمله کرده بود، از اعضای عملیات « سِنتینِل » بود که در پی حملات ژانویه ۲۰۱۵ پاریس در چارچوب عملیات گشتی ضد تروریستی ایجاد شد.

اوایل ماه فوریه یک تبعه مصری ۲۹ ساله با چاقو به نظامیان موزه لوور پاریس حمله کرده بود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.