کد خبر: 6711

تاریخ انتشار: اسفند ۲۸, ۱۳۹۵

مخالفت کره ای ها با استقرار هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه تاد آمریکا

مردم کره جنوبی هواپیماهای بدون سرنشین و استقرار موشکهای تاد آمریکا را عامل ناامنی برای کشورشان می دانند. به گزارش کن نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، ارتش آمریکا قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به عقاب خاکستری را در کره جنوبی مستقر کند. این ناوگان که متشکل از دوازده فروند […]

مردم کره جنوبی هواپیماهای بدون سرنشین و استقرار موشکهای تاد آمریکا را عامل ناامنی برای کشورشان می دانند.

به گزارش کن نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، ارتش آمریکا قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به عقاب خاکستری را در کره جنوبی مستقر کند. این ناوگان که متشکل از دوازده فروند از هواپیماهای بدون سرنشین است، به آمریکا امکان می دهد با به پرواز درآوردن این هواپیماها بر فراز مرز مشترک کره جنوبی و کره شمالی در منطقه حائل غیرنظامی، از کره شمالی جاسوسی کند. این هواپیماها قابلیت شلیک موشک و دیگر تسلیحات را دارند. استقرار این هواپیماها در خاک کره جنوبی، تنش میان این کشور را با همسایه شمالی خود افزایش می دهد. کارشناسان چنین کاری را خطرناک می دانند.

پارک سیاکجین از موسسه دیده بان غیرنظامی بر نظامیان گفت:« هواپیماهای بدون سرنشین عقاب خاکستری یک هواپیمای جنگی است که می تواند فرماندهی کره شمالی را هدف قرار دهد. هدف از استقرار این هواپیماها در کره جنوبی دادن این پیام به کره شمالی است که دولت ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد رژیم کره شمالی به ویژه کیم جونگ اون رهبر این کشور را سرنگون کند. در شرایط پرتنشی که در شبه جزیره کره وجود دارد ، دادن چنین پیام هایی بسیار خطرناک است.»

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین جنجال برانگیز است زیرا استفاده از این وسیله تا کنون به مرگ هزاران غیرنظامی در سراسر جهان منجر شده است. مردم کره جنوبی معتقدند استقرار این هواپیماها در کره جنوبی آثار منفی دارد.

یکی از شهروندان کره جنوبی گفت :« استقرار چنین هواپیماهایی در کره جنوبی به کشورهای دیگر نشان می دهد که ما می توانیم حملات بزرگتری علیه آنها انجام دهیم. در نتیجه ممکن است آن کشورها با شدت و قدرت بیشتری از طریق نظامی پاسخ دهند. بنابراین من اصلا احساس امنیت نمی کنم. من احساس ترس و ناامنی می کنم زیرا کره جنوبی هم اکنون در مقایسه با گذشه بیشتر در معرض تهدیدات امنیتی قرار دارد.»

هفته گذشته آمریکا قطعاتی از سامانه ضد موشکهای بالستیک خود را موسوم به تاد وارد کره جنوبی کرد. تصمیم آمریکا برای استقرار این سامانه موشکی تا کنون اعتراضات گسترده ای را در کره جنوبی به همراه داشته است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.