کد خبر: 6649

تاریخ انتشار: اسفند ۲۱, ۱۳۹۵

مدیرعامل هما : حفظ منافع ملی مذاکرات خرید هواپیما را طولانی می‌کند

مدیرعامل هما تعویق در ورود هواپیماهای خریداری شده را به دلیل پیچیدگی مذاکرات دانست و گفت: حفظ منافع، مذاکرات را طولانی می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ فرهاد پرورش در آیین ورود اولین فروند از هواپیمای ۳۳۰ ایرباس گفت: خدا را شاکریم که تلاش‌ها به نتیجه رسید و آرام آرام ثمره این مذاکرات […]

مدیرعامل هما تعویق در ورود هواپیماهای خریداری شده را به دلیل پیچیدگی مذاکرات دانست و گفت: حفظ منافع، مذاکرات را طولانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ فرهاد پرورش در آیین ورود اولین فروند از هواپیمای ۳۳۰ ایرباس گفت: خدا را شاکریم که تلاش‌ها به نتیجه رسید و آرام آرام ثمره این مذاکرات را می‌بینیم.

وی ادامه داد: امروز اولین فروند از هواپیمایی بدنه وسیع یا پهن پیکر هما وارد تهران شد و امیدواریم که مسیر مراحل انتقال هواپیماهای خریداری‌شده نیز به همین نحو ادامه پیدا کند.

پرورش با تشکر از کسانی که در این مدت هما را همراهی کردند ، گفت : قرار نیست برای ورود هر هواپیمایی مراسم استقبال داشته باشیم. مراسم استقبال از هواپیمای قبلی به این دلیل بود که ۳۲۱ ؛ یک هواپیمای خط‌ شکن در صنعت هواپیمایی بود. امروز نیز به دلیل آنکه اولین هواپیمای بدنه وسیع به ناوگان هما پیوسته است این مراسم گرفته شد.

وی ادامه داد: برخلاف تصور عامیانه فرآیند خرید هواپیما بسیار پیچیده است و خرید هواپیماهای نو با هواپیمای دست‌دوم تفاوت زیادی دارد و صرف زمان برای خرید هواپیما با توجه به منافع کشور و باورهای ما اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرعامل هواپیمایی ایران‌ایر ادامه داد: پیش از این هم در دوره‌های قبل مذاکراتی برای خرید هواپیما وجود داشت که هیچ کدام به نتیجه نرسید و به جرات می‌گوییم کاری که در این دوره انجام شد در مقایسه با دوره‌های قبل بسیار مجدانه و موشکافانه‌تر بود. بنابراین اگر می‌شنوید که تاریخ ورود هواپیمایی به تعویق می‌افتد به دلیل پیچیدگی‌های مذاکره است ، طرف‌های غربی به دنبال منافع خود بودند و ما هم به دنبال حفظ منافع خود هستیم ، بنابراین حفظ منافع مذاکرات را طولانی می‌کند.

پرورش با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی نباید به تعداد هواپیماهای خود بنازند ، گفت: اعتقاد ما این است که نحوه کیفیت خدمات می‌تواند تمایز شرکت‌های هواپیمایی را نشان دهد و برای هما نیز ارائه خدمات مطلوب اصل و اولویت است.

وی همچنین گفت: شرکت هما متعلق به من و ما نیست یک ایرلاین ملی است و ما توقع داریم که سایر همکاران ما در صنعت هوایی ، هما را به عنوان یک ایرلاین ملی حمایت کنند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.