کد خبر: 6653

تاریخ انتشار: اسفند ۲۱, ۱۳۹۵

نخستین ایرباس مدل A330-200 در مهرآباد به زمین نشست

دومین ایرباس قرارداد ایران‌ایر و کمپانی ایرباس و اولین ایرباس مدل A330-200 صبح امروز در مهرآباد به زمین نشست و وارد ناوگان هوایی ایران‌ایر شد. به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ این هواپیما روز گذشته در فرودگاه تولز فرانسه تحویل هما شد و با هدایت کاپیتان فرهادی و کاپیتان گیاهی به ایران آورده شد. بنابراین […]

دومین ایرباس قرارداد ایران‌ایر و کمپانی ایرباس و اولین ایرباس مدل A330-200 صبح امروز در مهرآباد به زمین نشست و وارد ناوگان هوایی ایران‌ایر شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ این هواپیما روز گذشته در فرودگاه تولز فرانسه تحویل هما شد و با هدایت کاپیتان فرهادی و کاپیتان گیاهی به ایران آورده شد.

بنابراین گزارش ایرباس ۳۳۰ یک هواپیمای جت مسافربری پهن‌پیکر ‌‌است که توانایی جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را ‌دارد؛ این هواپیما در دسته بندی پرنده‌های پهن پیکر و دوربرد قرار می گیرد، کاربرد آن بیشتر در ‌سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است.

ا‌یرباس ۳۳۰ در دو مدل ۳۳۰ سری ۲۰۰ و ۳۳۰ سری ۳۰۰ تولید می‌شود. قابلیت صفحه نمایش برای هر صندلی و چک کردن ایمیل و تلفن همراه از طریق ماهواره را دارد.

ساخت ایرباس‌ ۳۳۰ از سال ۱۹۸۷ میلادی آغاز شد و نخستین بار در دوم نوامبر ۱۹۹۲ به پرواز درآمد.

در این مدل ایرباس ۲۰۰-۳۳۰ فاصله دماغه تا دم‌ هواپیما ۵۸٫۸۲ متر،‌ فاصله دو سر بال آن ۶۰٫۳ متر، ارتفاع از سکان عموی ۱۷٫۳۹ متر، عرض بدنه آن ۵٫۶۴ متر و ارتفاع بدنه ۵٫۶۴ متر است.

ایرباس‌ ۳۳۰ از سری ۲۰۰ قادر است در دو کلاس تجاری و عادی تا ۲۴۶ سرنشین را حمل کند که البته ظرفیت هواپیما بسته به چیدمان صندلی متغیر است.
حداکثر وزن برخواست این هواپیما ۲۴۲ تن بوده و مخازن سوخت آن گنجایش ۱۳۹۰۹۰ لیتر سوخت جت را دارند.

این هواپیما می تواند ۱۳ هزار و ۴۵۰ کیلومتر را بدون توقف با سرعت ۸۷۰ کیلومتر بر ساعت طی کند.

قیمت این هواپیما بر اساس فهرست اعلام شده از سوی ایرباس ۲۳۱٫۵ میلیون دلار است که مسئولان‌ دولت مدعی هستند این هواپیماها را با ارقامی پایین‌تر و دریافت تخفیف، دریافت کرده‌اند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.