کد خبر: 6662

تاریخ انتشار: اسفند ۲۱, ۱۳۹۵

چین جنگنده بمب افکن رادار گریز ساخت

منابع رسانه ای چین با اشاره به تلاش این کشور در راستای نوسازی تجهیزات و توانمندی های نظامی از ساخت اولین جنگنده بمب افکن رادار گریز خبر دادند. به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه،­ جنگنده بمب افکن جی-۲۰ ، هواپیمایی سریع، جاسوسی و مجهز به موشک های دوربرد چین است که پیشرفت و […]

منابع رسانه ای چین با اشاره به تلاش این کشور در راستای نوسازی تجهیزات و توانمندی های نظامی از ساخت اولین جنگنده بمب افکن رادار گریز خبر دادند.

به گزارش کن نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه،­ جنگنده بمب افکن جی-۲۰ ، هواپیمایی سریع، جاسوسی و مجهز به موشک های دوربرد چین است که پیشرفت و جهش در

اجرای طرح های نظامی پکن در راستای رقابت با آمریکا توصیف می شود.

براساس گزارش ها ، پیشتر در نوامبر در نمایشگاه هوایی چوهای در جنوب چین از پنجمین نسل جنگنده های جاسوسی این کشور رونمایی شده بود.

شبکه تلویزیون دولتی چین ، در پیامی کوتاه از “ورود” جنگنده بمب افکن جی-۲۰ به ناوگان هوایی کشور خبر داد.

شرکت هوافضای AVIC که بر روی نسل پنجم از هواپیماهای رادار گریز جاسوسی موسوم به FC-31 کار می کند مجری طرح و ساخت جنگنده J-20 است.

کارشناسان معتقدند هدف از ساخت این جنگنده رادار گریز رقابت با ساخت هواپیماهای اف.۳۵ آمریکایی است که دارای فن آوری پیشرفته هواپیماهای جنگی است.

سی سی تی وی همچنین از بهره برداری هواپیمای ترابری Y-20 که قادر به حمل و نقل محموله های سنگین و همچنین شرکت در عملیات نظامی است خبر داد.

افزون برآن، چین اخیرا اولین ناوهواپیما خود را با کمک اوکراین در اقیانوس آرام به آب انداخت.

با توجه به ادامه مناقشات چین برسر جزایر مورد ادعا در دریای جنوب که سرشار از منابع طبیعی و همچنین آبراهه اصلی با کشورهای همسایه به شمار می رود رهبران پکن در صدد تقویت توانمندی ها و نوسازی ناوگان نظامی برای حفظ و حراست از مرزهای کشور هستند.
۱۰۲/۱۲۱

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.