کد خبر: 6718

تاریخ انتشار: اسفند ۲۸, ۱۳۹۵

‌خرید ۲۰۰ هواپیمای جدید ‌بزرگ‌ترین قرارداد تجاری ایران است/راه‌اندازی ناوگان ‌هواپیماهای کوچک

عباس آخوندی جمعه در کرمانشاه در جمع خبرنگاران حوزه هوایی را از نظر سطح ملی و منطقه‌ای بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در سطح منطقه‌ای برای کرمانشاه پروژه‌های مهمی در دست اقدام است که هواپیماها در فرودگاه این شهرستان با ظرفیت باند پروازی گسترده‌تری بتواند نشست و برخاست داشته باشد. به گزارش کن نیوز […]

عباس آخوندی جمعه در کرمانشاه در جمع خبرنگاران حوزه هوایی را از نظر سطح ملی و منطقه‌ای بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در سطح منطقه‌ای برای کرمانشاه پروژه‌های مهمی در دست اقدام است که هواپیماها در فرودگاه این شهرستان با ظرفیت باند پروازی گسترده‌تری بتواند نشست و برخاست داشته باشد.

به گزارش کن نیوز به نقل از تسنیم؛ وی از در نظر گرفتن اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ارتقای وضعیت فرودگاه کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: مناقصه‌های این طرح برگزار شده و قراردادها در حال منعقد شدن است و امید داریم سطح خدمات‌رسانی در این حوزه از کرمانشاه افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره اینکه هفته‌ای ۱۲۰ پرواز به سمت کرمانشاه در حال انجام است، عنوان کرد: این رقم بسیار خوبی است و نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه با بهره‌گیری از امکانات پسابرجام قراردادهای بسیار مهمی در حوزه هوایی و خرید ۲۰۰ هواپیمای جدید از معتبرترین شرکت‌های دنیا تنظیم شده که در تاریخ ایران کم سابقه است، بیان کرد: این بزرگترین قرارداد تجاری ایران است و با هدف دریافت خدمات هوایی بهتر برای شهروندان منعقد شده است.

آخوندی با اشاره به اینکه از مجموع ۶۰ فرودگاه کشور تنها ۹ فرودگاه بیش از ۸۰ درصد خدمات پروازی کشور را برعهده دارند، گفت: یکی از اقدامات مهم در دستور کار بحث پروازهای منطقه‌ای است و راه‌اندازی ناوگان با هواپیماهای کوچک ‌با هدف دسترسی ‌مرم کشور به سرویس خدمات هوایی در دستور کار اصلی ‌قرار دارد و امید داریم تا سال آینده این طرح به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی از رشد چشمگیر در صنعت حمل و نقل کشور خبر داد و اظهار کرد: امسال در ایام نوروز ۵۰ میلیون صندلی برای سفرهای جاده‌ای مردم، سه میلیون و ۷۵۰ هزار صندلی پرواز در حوزه هوایی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار صندلی در حوزه ریلی برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.