کد خبر: 6780

تاریخ انتشار: فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

تظاهرات در کانادا در اعتراض به افزایش پاداش مدیران ارشد شرکت هواپیما سازی بمباردیه

صدها نفر در اعتراض به افزایش پاداش های مدیران ارشد شرکت هواپیماسازی کانادایی بمباردیه Bombardier ، روز یکشنبه با تجمع در برابر ساختمان این شرکت هواپیماسازی در مونترال تظاهرات کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونترال این در حالی است که دولت کانادا در واکنش به این اعتراض مردمی ،از مسئولان این شرکت هواپیماسازی خواست […]

صدها نفر در اعتراض به افزایش پاداش های مدیران ارشد شرکت هواپیماسازی کانادایی بمباردیه Bombardier ، روز یکشنبه با تجمع در برابر ساختمان این شرکت هواپیماسازی در مونترال تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونترال این در حالی است که دولت کانادا در واکنش به این اعتراض مردمی ،از مسئولان این شرکت هواپیماسازی خواست در تصمیم خود بازنگری کنند.

تظاهرکنندگان در اعتراض به افزایش نزدیک به ۵۰ درصدی پاداش های مدیران ارشد شرکت هواپیما سازی کانادایی بمباردیه و رسیدن آن به ۴۰ میلیون دلار کانادا (۳۰ میلیون یورو)، با سر دادن شعار « شرم بر بمباردیه» خشم خود را به این اقدام نشان دادند.

ژان مارک فورنیه Jean-Marc Fournier، وزیر دولت محلی کبک اعلام کرد، به نام دولت کبک، برای شنیدن صدای اعتراض ها در تظاهرات شرکت کرده است.

وی در مصاحبه با رادیو کانادا ابراز امیدواری کرد مدیران شرکت هواپیما سازی بمباردیه صدای این اعتراض ها را بشنوند و در تصمیم گیری خود بازنگری کنند.

اعضای احزاب مخالف که خواستار آن هستند تا این شرکت هواپیماسازی از این اقدام صرف نظر کند نیز در این تظاهرات شرکت کردند.

بنابر گزارش ها، اعتراضات، پیر بودوآن Pierre Beaudoin رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیما سازی بمباردیه را مجبور کرد تا جمعه شب اعلام کند قصد دارد از تصمیم خود برگردد و بخواهد تا پاداش مدیران ارشد این شرکت به سطح پاداش سال ۲۰۱۵ بازگردد.

شرکت هواپیما سازی بمباردیه که از صندوق دولت، کمک یک میلیارد و هفتصد میلیون دلاری دریافت کرده است، از سال ۲۰۱۳ تا کنون، با استناد به مشکلات مالی خود، ۱۵۰۰۰ شغل را حذف کرده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.