کد خبر: 6802

تاریخ انتشار: فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

زندگی در نزدیکی فرودگاه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که نزدیک فرودگاه ها و زیر مسیر پروازی هواپیماها زندگی می کنند، ۸۶ درصد بیشتر از افرادی که ساکن مناطق کم سر و صدا هستند، در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند. به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، یافته های این مطالعه که […]

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که نزدیک فرودگاه ها و زیر مسیر پروازی هواپیماها زندگی می کنند، ۸۶ درصد بیشتر از افرادی که ساکن مناطق کم سر و صدا هستند، در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند.

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، یافته های این مطالعه که توسط گروهی از محققان بهداشت عمومی سوییس در بازال انجام شد، محققان را بر آن داشت که اظهار کنند، در این ارتباط سر و صدای هواپیماها نقش مهمی دارد.

محققان معتقدند که سر و صدای ناشی از هواپیمایی که از فراز منطقه عبور می کند، تاثیر مخربی بر سوخت و ساز بدن دارد و به افزایش سطح قند خون بدن منجر می شود.

به گمان پژوهشگران، چنین تغییراتی شاید با اختلال خواب ارتباط داشته باشد که در نتیجه، بستن پنجره ها هنگام خواب شبانه سطح قرار گرفتن در معرض این سر و صداها را کاهش می دهد.

دیابت نوع دو که می تواند به بیماری قلبی، سکته مغزی ، قطع عضو و نابینایی منجر شود، افراد زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.یافته های این مطالعه در مجله بین المللی Epidemiology منتشر شده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.