کد خبر: 6819

تاریخ انتشار: فروردین ۲۱, ۱۳۹۶

پرنده مهاجر، هواپیمای لوفت هانزا را در فرودگاه امام‌ زمین گیر کرد

هواپیمای بویینگ شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (یکشنبه ۲۰ فروردین) هنگام نشست در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) با پرنده‌ای برخورد کرد که به گفته معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) این هواپیما در دست تعمیر است. به گزارش تارنمای شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره)، «کوروش فتاحی» افزود: از همه مسافران این پرواز پذیرایی […]

هواپیمای بویینگ شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (یکشنبه ۲۰ فروردین) هنگام نشست در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) با پرنده‌ای برخورد کرد که به گفته معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) این هواپیما در دست تعمیر است.

به گزارش تارنمای شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره)، «کوروش فتاحی» افزود: از همه مسافران این پرواز پذیرایی شده است و توسط ایرلاین های دیگر در حال جابجایی اند.

وی گفت: فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به دلیل موقعیت جغرافیایی، عاری از زیستگاه پرندگان با تعداد بالاست؛ به همین دلیل موارد برخورد پرندگان به هواپیما در این فرودگاه بسیار محدود است.

فتاحی تاکید کرد گرچه موارد برخورد پرندگان با هواپیما در فرودگاه امام‌خمینی (ره) بسیار کم و نادر رخ می‌دهد اما برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی تمهیدهایی اندیشیده می شود.معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) یادآوری کرد برخورد پرندگان با هواپیما یک پدیده جهانی است که به طور تقریبی همه فرودگاه‌های فعال در دنیا با این معضل روبرویند.

به گفته وی، صبح یکشنبه پرندگانی که به صورت دسته جمعی مهاجرت می کنند (مانند مرغابی) از منطقه نزدیک به فرودگاه پرواز می کردند و به موتور هواپیمای لوفت هانزا برخورد کردند.

به گزارش ایرنا، گفته می شود این هواپیما دچار چند آسیب جزیی در بدنه خود شده است.ب

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.