کد خبر: 6800

تاریخ انتشار: فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

کرملین اتهام علیه روسیه برای سقوط هواپیمای مقام های لهستانی را رد کرد

کاخ کرملین این اتهام را که کارکنان برج مراقبت یکی از فرودگاههای روسیه با صدور دستورهای نادرست در حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری وقت لهستان و شماری از مقام های این کشور در سال ۲۰۱۰ دخیل بوده اند، بشدت رد کرد. به گزارش ایرنا؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه (دوشنبه) گفت: ادعای دادستانی لهستان […]

کاخ کرملین این اتهام را که کارکنان برج مراقبت یکی از فرودگاههای روسیه با صدور دستورهای نادرست در حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری وقت لهستان و شماری از مقام های این کشور در سال ۲۰۱۰ دخیل بوده اند، بشدت رد کرد.

به گزارش ایرنا؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه (دوشنبه) گفت: ادعای دادستانی لهستان که کارکنان برج مراقبت یکی از فرودگاههای استان اسمولنسک مسئول سقوط هواپیمای لخ کاچینسکی معرفی شده اند، قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری ایتارتاس روز دوشنبه به نقل از اظهارات پسکوف در جمع خبرنگاران نوشت: ادعای دادستانی لهستان علیه طرف روسی در حادثه سقوط هواپیمای حامل رئیس جمهوری و مقام های بلندپایه این کشور بی اساس است.

دادستانی لهستان امروز مدعی شده بود که کارکنان فرودگاه اسمولنسک با پیام های خود باعث سقوط هواپیمای کاچینسکی شده بودند.۱۰ آوریل ۲۰۱۰، هواپیمای توپولوف ۱۵۴ نیروی هوایی لهستان نزدیک فرودگاه شهر اسمولنسک در غرب روسیه سقوط کرد که ۹۶ سرنشین آن از جمله رئیس جمهوری و همسرش، چند عضو بلندپایه دولت، ارتش و مجلس این کشور کشته شدند.

این هیات بلندپایه لهستانی به ‌منظور شرکت در مراسم هفتادمین سالگرد یک واقعه کشتار در جنگ دوم جهانی در حال سفر به روسیه بودند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.