کد خبر: 6931

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

ثبت رکورد جدید برای دورترین مسیر تحویل کالا با هواپیمای بدون سرنشین

پنجم ماه می (۱۵ اردیبهشت) یک هواپیمای بدون سرنشین مدل HQ-40 UAV کالایی را تحت نظارت انستیتوی سیستم‌های خودکار نوادا (NIAS) در مسافتی بیش از ۱۵۶ کیلومتر حمل کرد که رکورد جدیدی برای طولانی‌ترین، پرهزینه‌ترین و چالش‌برانگیزترین عملیات تحویل کالا بود. به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، هواپیماهای بدون سرنشین شرکت‌هایی مانند Amazon، ۷-Eleven، Domino’s […]

پنجم ماه می (۱۵ اردیبهشت) یک هواپیمای بدون سرنشین مدل HQ-40 UAV کالایی را تحت نظارت انستیتوی سیستم‌های خودکار نوادا (NIAS) در مسافتی بیش از ۱۵۶ کیلومتر حمل کرد که رکورد جدیدی برای طولانی‌ترین، پرهزینه‌ترین و چالش‌برانگیزترین عملیات تحویل کالا بود.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، هواپیماهای بدون سرنشین شرکت‌هایی مانند Amazon، ۷-Eleven، Domino’s و UPS عملیات هوایی تحویل کالاها و پیتزا به مشتریان را انجام می‌دهند.

اما معمولا تحویل این کالا‌ها در مسافت‌های کوتاه انجام می‌پذیرد. پرواز رکوردشکن UAV در یک مسیر ۱۵۶ کیلومتری از مرکز تگزاس آغاز شد و در شهر آستین به پایان رسید.

این هواپیما که از طریق یک ارتباط سلولی کنترل می‌شد، یک مسیرهوایی از پیش تعیین شده در سیستم هوانوردی ملی (NAS) را طی کرد.

متاسفانه در حال حاضر مقررات آمریکا پرواز هواپیماهای بدوم سرنشین را در خارج از خط دید ممنوع کرده است و به همین علت افرادی در مسیر پرواز هواپیما مستقر شدند تا حرکت هواپیما به‌طور مستمر توسط آن‌ها مشاهده شود.

این پرواز آزمایشی، طولانی‌ترین، پرهزینه‌ترین و چالش‌برانگیزترین عملیات تحویل کالا بود که ظرفیت‌های فناوری‌های جدید را برای تحویل کالا به نمایش می‌گذاشت.

این شیوه کالا در شهرها و مناطق شلوغ، آینده اجتناب‌ناپذیر صنعت است و ایالت نوادا به عنوان پیشگام این حوزه در تلاش است تا این راهکار تجاری مهم را پیاده‌سازی کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.